Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolosok! Ti hogyan fordítaná...

Rebellious Dead Lady kérdése:

Angolosok! Ti hogyan fordítanátok le ezt a mondatot? Ha lehet gyors válaszokat.

Figyelt kérdés

"It's an expression to say you've got to do something. To do your duty or when something reminds you to do your duty."


Leakadtam a dalszöveg fordításban ez a mondat miatt...

Ha valaki tudja, akár megközelítőleg is, az legyen szíves fordítsa le, fontos lenne.


Előre is köszönöm mindenkinek!! :)



2015. dec. 19. 17:40
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja bocsi, ezt találtam urban dictionary-ban és véletlen ezt másoltam be...


Erről a mondatról lenne szó:

"The line of duty calls for an enforcement of laws, so you're our property now."


Mint ahogy látjátok, főleg a duty calls érdekelne, hogy mit jelent, amit próbáltam is keresni..

2015. dec. 19. 17:49
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez egy kifejezés, ami azt jelenti, hogy valamit tenned kell. Megtenni a dolgodat/kötelességedet, vagy amikor valami emlékeztet arra, hogy tedd meg a kötelességedet.


Tippem szerint ez talán a "duty calls" angol kifejezés definíciója lehet, ami magyarul kb. "szólít a kötelesség".

2015. dec. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen :D Azt én is tudom, csakhogy nem arról a mondatról lenne szó, hanem a kommentemnek lévőéről.

Véletlen rosszat másoltam ide... xD


Nem lehetséges, hogy a mondatba ez nem szórol szóra ezt kéne fordítani?

2015. dec. 19. 17:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor a te mondatodat nem úgy kell értelmezni, hogy a "duty calls" = szólít/hív a kötelesség, hanem úgy, hogy a "line of duty" az alany, az állítmányban pedig nem a call szerepel simán igeként, hanem a "call for sth" frazális ige (phrasal verb), vagyis így érdemes rákeresned akár egynyelvű, akár kétnyelvű szótárban.
2015. dec. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm utolsó!! Ez sokat segített! :D
2015. dec. 19. 18:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen! :-)
2015. dec. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!