Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha törökül, magyar felirattal...

Ha törökül, magyar felirattal nézem a Szulejmánt, akkor a végére tudni fogok törökül?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hangoztatják, hogy azért gyenge országosan a nyelvtudás, mert mindent szinkronizálnak. Ezek szerint ha én egy török sorozatot törökül nézek, akkor előbb-utóbb rámragad az a gyönyörű hangzású nyelv?
2015. dec. 29. 02:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. A szövegértésednek használ. Illetve hallhatod, hogy milyen az igazi kiejtés.
2015. dec. 29. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sokat segíthet a nyelvtanulásban, de csak ez által nem fogsz megtanulni.
2015. dec. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Esetleg pár gyakran ismételt kifejezést megtanulhatsz :) de csak minimális szinten
2015. dec. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem fogsz tudni, de fel lehet szedni jó pár kifejezést, ha odafigyelsz. De főleg akkor hasznos feliratosan nézni, ha mellé tanult is törökül. Bár a Szulejmánban gondolom régiesebben, fennköltebben beszélnek, mint a mában játszódó sorozatokban.
2015. dec. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Ez csak akkor hasznos, ha valamennyire már beszélnél törökül. Ha megvan egy jó alap, akkor tényleg nagyon sokat lehet tanulni egy sorozatból. Én így tanultam meg angolul. Egy gyenge középfokon voltam, aztán néztem sorozatokat, először még nem annyira értettem, de most már felirat nélkül is simán értem, és felsőfokú nyelvvizsgám is lett.
2015. dec. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem, de a kiejtés ill sok szó/kifejezés megtanulható belőle. Én is törökül, magyar felirattal nézem, és már tudok több szót is :)
2015. dec. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ez jó hír, utolsó kettő, én is abban reménykedem, hogy ragad rám sok :)
2016. jan. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Néhány szó vagy kifejezés rád ragad, de a nyelvet attól még nem fogod beszélni.
2017. jan. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!