Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan beszéljek angolul...

Hogyan beszéljek angolul folyékonyan?

Figyelt kérdés
Most vagyok 9. osztályos, 15 éves. Az angol felsőfokú nyelvvizsgát tettem le, a tanár le volt nyűgözne, pedig most németet tanulok. Angolul mindent megértek, videókat youtube-on, könyveket, és még gondolkodni is nagyon folyékonyan tudok angolul. Akkor van gáz, amikor beszélni kell. Elfelejtem, hogy mit akarok mondani, egyszerűen nem tudok beszéd közben kitalálni rendes mondatokat. az osztálytársaim azt mondják, hogy remekül beszélek, de ugye egy anyanyelvihez képest ez semmi. A beszéd néha magyarul is gondot okoz, le van nőve a nyelvem, és az r betűvel gondjaim vannak. Azt szeretném megtudni, hogy hogyan tudnék úgy beszélni angolul, mint ahogy gondolkodok. Valami ötlet?

2016. jan. 14. 22:15
 1/3 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Beszélj minél többet angolul, és egy idő után folyékonyan fog menni. Mindent gyakorolni kell.
2016. jan. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
32%
Amíg napi szinten nem beszélsz angolokkal addig a büdös életbe nem fogsz folyékonyan beszélni.
2016. jan. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sokat kell gyakorolni. Nekem huszonpár év után sem megy teljesen folyékonyan, mivel én a beszédet nem annyira gyakorlom, csak az írást. Azért ez is sokat segít, hisz tudok mondatokat alkotni s egyszerű mondatok élőben is mennek, de a komplikáltakhoz tényleg az kellene, hogy angolul beszélgessek, ez ilyen.


Illetve most olvasom, hogy tudsz folyékonyan gondolkodni. Akkor az alap megvan, csak a beszéd maga akadályoz? Ilyenem nekem is van, talán mert szinte sosem beszélek élőben emberekkel, csak írásban. Egyszerre beszélni és gondolkodni még magyarul is nehéz, döcögős lesz, a partner nem nyelvi kifejezőeszközeire végképp nem marad idő. Nos, nyilván ennél is a SOK gyakorlás segítene (még én is sokat beszéltem élőben emberekkel 4 évtized alatt, nagyon kommunikatív vagyok, ha olyan helyzetbe kerülök, de úgy látszik, ez még nem volt elég).

Jobbat nem tudok, gyakorlás, s ha esetleg azt érzed, hogy lelkileg akadályoz valami, akkor azon is dolgozni...

2016. jan. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!