Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehetek önkéntes...

Hogyan lehetek önkéntes Németországban vagy Ausztriában?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni és úgy érzem , hogy mielőtt továbbtanulnék, jót tenne egy év külföldön nyelvtanulás és tapasztalatszerzés céljából. A német nyelv elég jól megy , de tökéletesíteni szeretném , ezért gondoltam erre a két országra. Tudtok olyan szervezetet , akiknél lehetséges ez? Volt már valaki önkéntes külföldön?

2016. jan. 23. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
2016. jan. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Joola ***** válasza:

szia! jó ötlet és az EVS (ahogy előttem írták) pont erre való. szinte minden európai országba keresnek önkénteseket, mindent fizetnek (szállás, kaja, repülőjegy meg némi költőpénz), mehetsz hosszú- és rövidtávú projektre, de összesen max 1 évre. nagyon jó kis program, én is voltam Törökországban (nem csak EU-s országba lehet menni), nagyon ajánlom! azt azonban nem tudom, hogy az angol nyelv nem feltétel-e, szerintem az, még ha német területre mész is... beszélsz angolul? érdemes felvenni a kapcsolatot a Messzelátó Egyesülettel én velük mentem ki és nagyon megbízhatóak, rengeteg projektjük van.

[link]

30 éves korig lehet menni, sok sikert!

2016. jan. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos annyira nem beszélek jól angolul. De köszönöm a linkeket , megpróbálom felvenni a kapcsolatot velük, remélem sikerül!
2016. jan. 25. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!