Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A walesiek ismerik Arany...

A walesiek ismerik Arany János Walesi bárdok című versét? Esetleg volt erre valami hivatalos walesi reakció?

Figyelt kérdés
2016. jan. 25. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, ugyanis az a vers köztudottan nem Wales-ről meg Eduárdról szól, ezt tudjuk. A passzív ellenállás korában íródott és a korabeli rendszernek volt az allegorikus bírálata (idegen király erővel meghódítja a népet, a nép nem kedveli, a király nem akar ezzel szembenézni). Mint ahogy mondjuk az István, a király se a Honfoglalás koráról szólt, hanem az akkori aktuálpolitikáról.
2016. jan. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy allegorikus volt, de ha mondjuk egy francia vagy angol költő írna egy ilyen verset a magyar történelem egy ilyen jeles eseményéről szerintem mi is szívesen olvasnánk, akkor is ha átvitt értelmű.
2016. jan. 25. 13:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolákban biztos nem tanítják, de angolra többen is lefordították, és a wikipédiának is van róla walesi nyelvű szócikke:

[link]

2016. jan. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vagy angolul:

[link]

2016. jan. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ismerik, még ha nem is olvasták. Akik pedig olvasták, azok leginkább angol fordításban.
2016. jan. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Olvastam, hogy most a születésének 200. évfordulójára Montgomery díszpolgárává avatták, szóval valószínűleg elismerik a verset a walesiek, sőt állítólag ezt az Edward királyos legendát még ők sem ismerik olyan széles körben, mint mi Magyarországon.
2017. márc. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!