Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha megtanulok egy nyelvet...

Ha megtanulok egy nyelvet C1-es szinten, utána lehetek hivatalos tolmács?

Figyelt kérdés
Vagy el kell végeznem valamilyen tanfolyamot még hozzá? Nem vagyok bölcsész, csak hobbiból tanulok nyelveket, viszont eléggé fanatikusan.

2015. márc. 1. 02:23
 1/5 A kérdező kommentje:

Esetleg egy ilyen elegendő?


[link]

2015. márc. 1. 02:24
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Nem, ahhoz egyetemen kell végezned tolmács MSc-t, és ha jól tudom, tolmácsnak az anyanyelvén kívül két nyelvet kell olyan szinten beszélnie, hogy a szöveget hallva azonnal fordítson, és ahhoz a C1 még elég kevés, a C2-n felül kell értened. Az általad linkelt helyet nem ismerem, de szerintem mondjuk az ELTE-vel jobban járnál.
2015. márc. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Tolmácsnövendék jelentkezik :)

Ahhoz, hogy tolmács legyél, kell az MA, amihez kell egy idegen nyelvi BA és egy nyelvvizsga, aztán két év képzés után mehetsz is tolmácsolni abból a két nyelvből. Ha fanatikus vagy, és belefér az idődbe, legalább egy nyelvész BA-t javasolnék levelezőn, mert nagyon érdekes az ilyen beállítottságúaknak.

2015. máj. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

3/3 ezt leírnád kicsit bővebben /részletesebben.

Végül tolmács lettél?

2021. nov. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jó kérdés…
2023. júl. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!