Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha egy magyar boltban angolul...

Ha egy magyar boltban angolul szólnak hozzád az eladók, akkor angolul válaszolsz?

Figyelt kérdés

Néha nem tudom mi lenne a megfelelő.

Eddig mindig angolul beszéltem ilyen helyzetekben, mert fura lenne egy angol mondatra magyarul válaszolni szerintem. Vagy mások úgy szokták?



2016. febr. 3. 03:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Miért lenne fura? Esetleg mondod, hogy bocsánat, magyar vagyok és már mondod is magyarul. Az eladónak is meg neked is könnyebb lesz.
2016. febr. 3. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
néha engem is néznek külföldinek, ilyenkor megmondom, hogy magyar vagyok, bár volt már, hogy úgy el voltam bambulva, hogy automatikusan angolul feleltem...
2016. febr. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A feleségem eléggé idegenfejű, miatta engem is külföldinek gondolnak, de én mindig magyarul válaszolok.


De velem is megesett már, hogy külföldi társasággal a nagy beszélgetés közben angolul szóltam a pincérhez, aztán persze eszembe jutott, hogy ő tud magyarul is :D

2016. febr. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Magyarul válaszolok.

Szerintem inkább az a fura, hogy úgy csinálsz, mintha nem tudnál magyarul és angolul beszélsz :)

Abban semmi fura nem lenne, ha jeleznéd, hogy te is magyar vagy.

2016. febr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2016. febr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%
Mein Fraund ungáris, ha megrugod ugrál is..
2016. febr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

Magyarországon? Magyar eladó angol kérdésére?


Egy okot mondj, hogy angolul válaszoljak!

2016. febr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Max ha épp világomat nem tudom, normális esetben magyarul válaszolok. Szerintem ezen nem nagyon kell magyarázkodni, boltban szinte mindig sietni kell, egy magyar válaszból leesik az eladónak, hogy nem vagyok külföldi és mehet is tovább az élet.
2016. febr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Az attól függ. Arra senki nem gondolt, hogy mi van, ha nem tud magyarul az eladó? :D


Mert ilyen is van. A Nagy Diófa utcában van egy ilyen hely.

2016. febr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Sunshinedoll ***** válasza:
Ha magyar az eladó, akkor magyarul válaszolok.
2016. febr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!