Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ázsiában milyen nyelveket...

Ázsiában milyen nyelveket tanulnak a diákok az iskolában?

Figyelt kérdés
Leginkább Japán és Dél-Korea érdekelne, de bármelyik másik országról is szívesen hallanék. Szeretnék Japánba vagy Koreába cserediákprogramra jelentkezni, de csak franciául és németül beszélek, plusz egy minimális szinten angolul is. Ezért érdekel hogy mennyire tudnék ott boldogulni a mostani nyelvekkel amiket beszélek.

2016. febr. 7. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Hm. Minden nyelvet kommunikációs szinten fél év alatt meg lehet tanulni anyanyelvi környezetben és valódi érdeklődéssel. Ha menni akarsz, ne a nyelv tartson vissza.
2016. febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Inkább örülj neki, hogy nem tudsz jól angolul, mert így hamar belejössz majd a japánba/koreaiba. A helyi gimibe minden évben jönnek AFS-en keresztül cserediákok. Amelyik tud angolul, az többnyire angolul is kommunikál a többi tanulóval, és maximum minimális magyar ragad rá. Amelyik viszont úgy jött, hogy az anyanyelvén kívül mást nem beszélt, mind folyékonyan beszélt magyarul néhány hónap után. Az angol nagyon jó világnyelvnek, viszont totál elkényelmesedik tőle az ember, és ha nem teszel külön erőfeszítéseket, simán akadályozza más nyelvek gyakorlását, ha közös kommunikációra azt is tudjátok használni.
2016. febr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azert szeretnek hallani egy azsiait aki par honap utan folyekonyan es erthetoen beszeli a magyart, vagy barmelyik mas nyelvet.

Azert ez egy tulzas.

2016. febr. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Eddig két thai fiúnak és egy észt kislánynak sikerült. :)
2016. febr. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Dél-Koreában a kínai kötelező kisiskolás kortól, mivel tudniuk kell nemcsak a koreai abc-t, de a kínai jeleket is használni. Leveleztem egy koreai lánnyal, onnét tudom.


Amúgy ott is meg Japánban is, angol, meg bármely egyéb nyelv.

2016. febr. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#3: Nem azt írtam, hogy perfekt lesz, hanem hogy alapszinten tudja rendezni a dolgait.
2016. febr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Koreáról nem tudnék neked mesélni, de van egy közeli barátom, aki kint volt Japánban cserediáknak egy évig. Azt mondta ahol ő volt (asszem Oszaka körül egy kisebb városban), nagyon kevesen tudtak angolul. Amúgy én is így vagyok vele tisztában, hogy a japán gyerekek már kiskoruk óta "tanulják" a nyelvüket (mert olyan nehéz a nyelvtan, írásjelek stb.) Asszem ott 15-16 éves kortól kezdik tanulni az angolt (többnyire angolt tanulnak, de néhol-néhol spanyolt), úgyhogy szerintem nem fogsz ott boldogulni a némettel és franciával. De szerintem ez inkább pozitívum. A barátom mesélte, hogy az első hónap nagyon kemény volt nyelvtanulás szintén, de mára már megvan neki a japán felsőfokú. Úgyhogy hajrá! Szerintem mindegy is melyik országba mész, mert egy ilyen program felejthetetlen! :)))
2016. febr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!