Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért van az, hogy általában...

Miért van az, hogy általában a németet nagyon nehéznek, míg az angolt nagyon könnyűnek tartják? Ha egy nyelvcsaládba tartoznak, lehet ilyen nagy különbség köztük?

Figyelt kérdés
2016. febr. 15. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet. Pl. hogy az angol szavak közül sok ismerős.

Igazából nehézségben én nem látok különbséget: a németben nehézséget okoznak a nemek, az egyeztetés, ugyanakkor az angol szórend szerintem sokkal bonyolultabb.

Sok ember, aki könnyűnek tartja az angol, még 20 év után is valami egészen szánalmas szinten beszéli.

2016. febr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én meg a németet tartom könnyűnek. Az angolt cirka 13 évig "tanultam". Nos 1 mondatot nem tudok összerakni belőle. A német meg egy kockanyelv,valamint nincs tele idióta elöljárószavakkal. Van a németben is de negyedannyi se mint az angolban. De van aki meg rosszul van a német hangzásától. Kinek a pap...
2016. febr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is könnyűnek tartottam az angolt, amíg németet tanultam :) Most, hogy angolul kellene beszélnem, a német már sokkal könnyebbnek tűnik. Németül legalább meg tudtam szólalni, az angolban viszont hihetetlen nehézségekbe ütközik számomra már egy egyszerűbb mondat összerakása is. Gyakorlatilag előre betanult mondatokból vagyok kénytelen élni, ha nem akarok hibás szórenddel vagy nyelvtannal beszélni. A némettel sosem volt ilyen problémám, magyar anyanyelvvel sokkal logikusabb, épeszűbb a mondatalkotása, nyelvtana, sokkal inkább hasonlít a magyar nyelvhez a szórendje, mint az angolé.


A német nyelvet egyébként általában nem nehéznek, hanem inkább rondának tartják. De ez meg ugye erősen szubjektív, nekem pl. tetszik a német nyelv (ilyen szempontból viszont az angol is).

2016. febr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az angol sokat egyszerűsödött az idők folyamán, a német nem. Meg a németben minden szabály alól a szavak többsége kivétel, és a névelőt meg a többes számot is mindig meg kell tanulni külön.
2016. febr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

En csak a kiejtesben latom a nagy különbseget.


A nemet nyelv egy fonetikus nyelv, tehat könnyebb kiejteni, mint az angolt.

Aki mind a ket nyelvet jol beszeli es megfelelö jo szokincsel rendelkezik, az nagyon sok hasonlosagot fedezhet fel a ket nyelv között.


pl. dog - Hund ----> ebben a ket Substantivban, az elsö latasra zero hasonlosag van, viszont aki, tudja, hogy az angol 'dog' szinonimaja a 'hound'-nak, akkor mar igen. Hund - hound.


Egy masik pelda 'chair' - ' Stuhl'. Az angol 'chair' szinonimaja a 'stool'.

Stool - Stuhl ---> meg a kiejtes is hm.... hasonlo, ill. van valami hasonlosag.

Haus/house, Mann/man, etc. Meg nagyon sok hasonlo pelda letezik.


Az igeragozasnal is vannak hasonlosagok (legalabbis, en ugy itelem meg)

pl. az ige a 'to swim'/ swim - swam - swum ----> schwimmen - schwamm - geschwommen.

2016. febr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!