Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németben tényleg mindennek...

Németben tényleg mindennek összevissza van a nyelvtani neme? Ha mondjuk az ember elmegy egy bevásárlóközpontba, akkor minden terméknek más névelője van?

Figyelt kérdés
2016. febr. 19. 17:20
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
Igen. Mas a neveloje mindennek,van par szabaly de az nem mkndig biztos. Amugy a Nemetek nem hasznaljak annyira a neveloket,persze az iskolaba meg kell tanulnod. :)
2016. febr. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
De azt nem értem, hogy hogy találják ki, hogy oké, itt a chocapic, akkor ez legyen die. Ez meg das. Miért nem adnak mindig das-t, ha már egyszer tárgyakról beszélünk?
2016. febr. 19. 17:32
 3/24 A kérdező kommentje:
Egyszer feltalálja valaki a csapágygolyót, és azt mondja, "lány lett"? :DD
2016. febr. 19. 17:34
 4/24 anonim válasza:
Hat...ezt megkerdeznem a nemet baratnomtol:/ de amugy ez olyan, hogy a macska miert macska xD (jo ez kicsit erthetetlen) A lenyeg, hogy ez nekik osztonosen jon, vagy valami ilyesmi. Tanulni mar kicsit nehezebb..en most fogok nyelvvizsgazni es a nevelokkel meg mindig gondba vagyok :/
2016. febr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
Ja es itt nem arra gondolnak, hogy lany vagy fiu vagy "semleges" xD (elozo,elozo voltam xD)
2016. febr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk az iphone die, és kijön az iphones (mittomén), akkor az már pl. der? De az iphones1.1 meg már das?
2016. febr. 19. 17:46
 7/24 anonim válasza:
Nem hinnem...raadasul a iphone rossz pelda mert nem nemetszo;)
2016. febr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
De főnév...
2016. febr. 19. 17:49
 9/24 anonim válasza:
Tudom:D de nem nemet szo;) ha kinyitsz egy szotarat eleg valoszinu, hogy nincs benne. En ennyibe birtam segiteni. Amugy miert erdekel ennyire? Most kezded tanulni a nyelvet?
2016. febr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Az egy dolog, de előneve attól még van. Igen, és próbálom megérteni, hogy hogy golndolják ezt a dolgot.
2016. febr. 19. 17:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!