Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség a svéd és a...

Mi a különbség a svéd és a magyar nyelv között?

Figyelt kérdés
Azt a feladatot kaptam hogy hasonlítsam össze a két nyelvet (különbségek, hasonlóságok). Valaki aki beszéli a svédet tudna segíteni??

2016. febr. 28. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
2016. febr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Ha ez a Te feladatod, miért más csinálja meg helyetted?
2016. febr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy más oldja meg helyettem. Csupán ha valaki tud valami információt adni azt megköszönném. 2 és fél éve élek Svédországban és az még nem elég ahhoz hogy teljesen át udjam látni a dolgot. Már írtam sok mindent csak még kellene még több minden és már nincs ötletem milyen különbségek, hasonlóságok lehetnek.
2016. febr. 28. 13:22
 4/9 anonim ***** válasza:
De ha nem írod le, mekkora terjedelemben kell, és azt sem, eddig miket gyűjtöttél össze, akkor mégis hogyan segítsünk?
2016. febr. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Ja, hogy ráadásul Svédországban élsz, de mégis tőlünk kérsz segítséget... Nyilván nem várnak el tőled tudományos értekezést.
2016. febr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A feladat


Vilka likheter och skillnader hittar du mellan svenska och ditt eget modersmål? (E: enkla reflektioner, C: välgrundade, A: välgrundade och nyanserade)

Milyen hasonlóságokat és különbségeket találsz a svéd és az anyanyelved között? (E: rövid gondolatok, C: terjedelmesebb gondolatok, A: terjedelmes gondolatok sok szinonímákkal.


Kb fél oldal terjedelemnek kell lennie. Írtam a hangsúlyról a mondatokban, arról hogy bizonyos szavakat másként ejtünk és másként írunk mind a két nyelvben.

2016. febr. 28. 13:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát, fél oldalt úgy is kapásból leírok, hogy nem tudok egy szót se svédül... (nyelvcsalád, ábécé, ragozás stb.)
2016. febr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak sajnos a tanár nem erre kíváncsi. A dialektusokról is kellene írni..
2016. febr. 28. 13:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, hogy akkor félreértettem a kérdést. Tulajdonképpen most azt kéred, mi találjuk ki, egyáltalán mi is a feladatot, olvassunk a tanárod fejében, aztán adjunk is ötletet? Csak mert igencsak spórolsz a részleteken.
2016. febr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!