Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Koreaiul szeretnék megtanulni....

Koreaiul szeretnék megtanulni. Hogyan kezdjek hozzá, és milyen tanácsokat tudtok adni kifejezetten ezzel a nyelvvel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Már több nyelven tudok, de eddig csak latin nyelveket tanultam. Hogyan kezdjek a korai nyelvtanuláshoz?

És azt szeretném még megtudni, hogy a japán nyelv mennyiben tér el, vagy hasonlít a koreaihoz. Könnyen található az egyik, ha már a másikat jól ismerjük?



2016. márc. 11. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A japán nyelv egészen más tészta, ez már a hangzásából meg az írásrendszerből is nyilvánvaló.

Javaslom, hogy a koreai írásjelekkel/írásrendszerrel kezdd. Minden nyelv tanulásánál az az első dolog, hogy helyesen tudd olvasni az írást...

2016. márc. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És tudsz olyan oldalt vagy könyvet, ahol ez rendesen össze van szedve? Hol tudom ezt elsajátítani?
2016. márc. 11. 22:02
 3/7 D-Mano ***** válasza:
100%

Koreai nyelv teljesen az alapoktól. Sajnos angol nyelvű.


A könyv első fele részletesen tárgyalja a koreai írásrendszert, a másik fele néhány alapvető nyelvtani szerkezetet és kifejezést tanít meg.


Nem tudok koreaiul, és csak beleolvasgattam a könyve, így nem tudom, hogy mennyire hatékony.


Remélem, segíthettem, és remélem működik a link:

[link]

2016. márc. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2016. márc. 16. 21:16
 5/7 anonim válasza:
100%

Elméletileg létezik egy magyar-koreai nyelvkönyv. Osváth Gábor tanár úr könyve. Az ELTE Jegyzetboltjában vettem olyan 3 éve. Csak sajnos akkor még nem adtak a feladatokhoz megoldást. Most látom már van.

[link]

2016. márc. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Létezik Koreai-Magyar és Magyar-Koreai szótár is.

Én a Koreai Kulturális Központon keresztül vettem meg. Érdemes megkérdezni, hátha megint lehet kapni.

Ráadásul a KKK-nál van nyelvtanfolyam is. Sokkal olcsóbban, mint máshol.

2016. márc. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdés japános részére válaszolva:

Nyelvtanilag sokat segíthet a japán ha már tudsz valamennyit, mert nagyon sokban hasonlítanak nyelvtanilag. Nyelvtanon kívül más téren nem igazán.

2023. júl. 18. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!