Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyi idő alatt tudok megtanu...

Mennyi idő alatt tudok megtanulni törökül annyira, hogy normál kommunikációra legyek képes?

Figyelt kérdés

Jelenleg nagyon minimális szinten állok, pár szót tudok csak. Viszont HATALMAS szükségem van a nyelvre, lehetőleg minél gyorsabban. Nincs időm magántanárhoz járni, már így is teljesen el vagyok havazva, viszont van anyanyelvi ismerősöm.

Otthon szeretnék tanulni, és érdeklődnék, hogy nem tudnátok-e adni néhány tippet ezzel kapcsolatban. Mivel kezdjem, illetve hogy pörgessem fel magam?



2016. márc. 18. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fél év alatt sikerült eljutni b1 szintre, viszont tanfolyamra jártam. Szavakat egy memrise nevű alkalmazással tanultam. Pár könyv online is elérhető.
2016. márc. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, a memrise nevű oldalról még nem hallottam, de megnéztem, és nagyon tetszik. :) Hasznos! Eddig a Duolingo nevű, telefonos alkalmazást használtam, de most ezt is beépítem majd a tanulásba.

A barátom pedig majd helyettesíti a tanfolyamot. :D Befogom a munkába, és kötelezően kell gyakorolnia velem.

2016. márc. 19. 11:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok. Nekem is a barátom segített sokat, leginkább azzal, hogy otthon csak törökül beszélt hozzám. Persze ez a mindennapi dolgokra vonatkozik, ha valami komolyabbról volt szó a közvetítő nyelvre váltottunk. Ha pedig beszéled a nyelvet már alap szinten sokat segít, ha anyanyelvi kõrnyezetben is mozogsz kicsit. Mi pont Törökországban vagyunk és én is meglepòdtem mennyire megértek mindent, így bátrabban is beszélek.
2016. márc. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon irigyellek, bárcsak már én is állnék valamilyen szinte... Velünk konkrétan az a probléma, hogy a közvetítő nyelv (angol) sem megy zökkenő mentesen, és nem az én részemről. Tehát ezt nem tudom befolyásolni. A párom már nagyon régóta próbál megtanulni angolul, (több-kevesebb sikerrel) de úgy érzém, hogy azzal a tudással, ami neki van, nem lehetséges hosszútávon fent tartani a kapcsolatunkat. Ő pedig minden igyekezet ellenére sem egy nyelvzseni... Mindenki másban jó, neki ez a gyengepontja. Ezért is érzem úgy, hogy a saját kezembe kell vennem az irányítást, és ezért is akarom ráadásul ilyen gyorsan tenni mindezt.
2016. márc. 19. 16:52
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Hat, nezd a toroknek az a szepsege meg a rondasaga is egyben, hogy pontosan olyan mint a magyar. Es sajnos tudjuk, hogy magyarul nem fogsz olyan hamar megtanulni hogy abbol gordulekeny kommunikaciora alkalmas nyelv legyen. A torokkel ugyanaz a helyzet. En felevet eltem kint, tobb nyelven beszelek alapbol magas szinten, de megis tanulassal (meg torok pasival, aki azota is megvan :D) csak egy valami ezer-ezerotszaz szos szokincsre meg az alap nyelvtan hasznalataig jutottam el.

Nem azt mondom, hogy ne probalkozz, csak ne tuzz ki ilyen nagy celokat rogton, mert abbol csak csalodas meg feladas lesz. Az Ot ev, ot nyelv blogot ajanlom, plusz memrise, duolingo, tatoeba (ide beirhatsz barmilyen szot es peldamondatokat ad ki - en nagyon hasznosnak talalom, mert megtanulok egy szot memrisebol, azt beirom ide, majd egy peldamondatot kivalasztva berakom az ANKI-ba), ANKI (sajat szokartyakat gyarthatsz es tanulhatod oket a sajat ritmusodban ismetelve), ezenfelul youtubeon is van par lecke (turkish language lesson), meg a youtubeon fent van az Ezel osszes resze angol felirattal :). En igy tanulok. A felev tanulast meg nalam inkabb ugy ertsd,hogy ebbol 4-5 het volt, amikor tenyleg mindennap leultem,abbol jott ossze az emlitett tudas anyag.

Plusz - verbix, itt leragozhatsz barmilyen iget (nalunk baratomat mar nem szorakoztatta, hogy ragozogepnek hasznalom :"D), plusz ird be hogy "Manisa turkish" es ki fog dobni egy nagyon jo oldalt,ahol az osszes nyelvtan reszletes magyarazatat megtalalod:). Remelem, segitettem.:)

2016. márc. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!