Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nektek is nehezen mennek a...

Nektek is nehezen mennek a számok idegen nyelveken?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy bár önmagában nagyon könnyen tanulok, ha nyelvről van szó. De a számokon mindig meg kell állnom gondolkodni. Meg akkor is, ha más mondja nekem.


Nektek is van ilyen problémátok? Hogyan tanulhatnám meg olyan folyamatosan mondani a nagy számokat mint ahogy magyarul?

(Matekból amúgy kitűnő vagyok, nincs diszkalkuliám vagy ilyesmi.)



2016. márc. 20. 12:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlással. Például lemész az utcára, és a parkoló autók rendszámát mondod. Az első két nap sétálva, három hét múlva már rohanva.
2016. márc. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
még a huzamosabb ideig idegen nyelvterületen élők is anyanyelvükön számolnak, gondolják ki a számokat és lefordítják, tehát még nekik is nehéz. Idővel javul, ha sokat gyakorlod.
2016. márc. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem is az egyik legnehezebb minden nyelvnél
2016. márc. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Vookie ***** válasza:
100%
Húsz éve élek Németországban, anyanyelvi szinten beszélek németül, a számok is persze mennek, DE! Ha oda kell figyelnem, vagy fáradt vagyok, még a pénzszámolásnál is átváltok magyarra.
2016. márc. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Én hat nyelven tanulok, nem vagyok egy hülye, de számolni egyiken se nagyon tudok.

Pláne nem tudom valaki tanul-e itt lengyelül, na ott a számok megtanulása felér egy lehetetlen küldetéssel :D

2016. márc. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Egyszer valahol olvastam, hogy mindegy mennyi ideig él valaki idegen nyelvterületen, imádkozni, számolni és káromkodni ösztönösen az anyanyelvén fog.

(Olvastam egy novellát is, amelynek a főhőse megharagudott a hazájára, kiment az USA-ba, onnantól kezdve csak angolul beszélt, írt - regényeket, merthogy író volt a lelkem -, angolul gondolkodott... így ment nem tudom, hány évig, de igen sokáig, és aztán tűz ütött ki a házban - rohant segítségért, de a boltos, akihez üvöltözve beszaladt, csak bámult rá értetlenül. Utólag döbbent rá a pasi, hogy X. év után, vészhelyzetben, ösztönösen az anyanyelvén szólalt meg. Valamiért annak idején nagyon megfogott ez a novelka.)

2016. márc. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm, aki gyerekkora óta No-ban él, dajkaként dolgozik egy óvodában. Amikor sétálni viszik, vagy más okból számolni kell a gyerekeket (még egyesével csak-csak megy, de idővel átvált magyarra) kettesével csakis magyarul tud számolni.

Másik ismerősöm közel-keleti országból származik, csak az anyanyelvén tud számolni, utána fordítja magyarra.

Mi pedig a főiskolán (német szakon) azt tanultuk, hogy egyik legnehezebb dolog idegen nyelven számolni.

2016. márc. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
Spanyolul is tök nehéz számolni, de azért nem lehetetlen :D
2016. márc. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem is mindig bajom van ezzel :D folyton magyarul olvasom ki a számokat, pedig finnül nem is lenne nehéz, franciául azért már bonyolultabb a helyzet :D
2016. márc. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

6-os:

Többnyelvüségböl írtam a diplomámat, amiben magam is arra jutottam, hogy a magam részéröl egy adott nyelv beszélöjét aszerint definiálom, hogy az illetö azon a nyelven képes imádkozni, káromkodni, számolni, valamint vicceket spontán (katarzis-szerüen, tehát nem "elmagyarázva") megérteni. :)

2016. márc. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!