Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az utóbbi időben miért van...

Az utóbbi időben miért van egyre kevesebb németül jól beszélő fiatal?

Figyelt kérdés
Az elmúlt években azt tapasztalom, hogy az angol lassan mindenkinek megy, ez jó, de míg régebben a német volt a második mindenkinél, aközben ma rengeteg a németnél értéktelenebb spanyol, olasz, francia, orosz nyelvtudás van az angol mögött második nyelvként, lassan a mai huszonévesek többsége meg sem tud szólalni németül, helyette van mondjuk szinte semmire nem jó olasz nyelvtudásuk. Miért lett ennyire mostoha nyelv újabban a német?
2016. márc. 29. 15:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%

A németek beszélnek angolul.


Az angolok nem beszélnek németül.


Sok más népség beszél angolul.


A németek nem beszélnek magyarul.


Minek tanuljunk németül?


Hová menjünk nyaralni? Németországb? Neee!

Olaszországba? Igeeen!

Hai capito?

2016. márc. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
Felkapott lett a többi nyelv, az utazások miatt, és németet a most kialakult helyzet miatt nem éri meg tanulni. Az orosz a némethez képest sokkal keresettebb nyelv az utóbbi időben (tolmácsok stb.), mert alig beszélnek oroszul.
2016. márc. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:

Leírom én, hogy miért nem a német nyelv tanulásába kezdtem.

Vannak német rokonaim, tehát kézenfekvő lett volna, ha azt választottam volna a gimnáziumba. Viszont az a helyzet, hogy nekem egyáltalán nem tetszik. Már az angollal se nagyon vagyok kibékülve, még egy germán nyelvet tanulnom, pedig egyenesen szenvedés lenne.

Így a gimnáziumban latinul, magánjelleggel pedig görögül kezdtem tanulni.


Egyébként nem mindenki azt nézi ám, hogy mire lesz jó. Ha már megvan egy stabil angol nyelvtudása az embernek, azzal már szinte, hangsúlyozom SZINTE, bárhol elboldogul.


Miért kéne mindenkinek csak azért a németet választania, mert "néhány helyen nagyon hasznos"?

2016. márc. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én az angolt és a németet egyszerre kezdtem el tanulni,(6 évesen) mindkettőből van emelt nyelvvizsgám. Eközben apukám kiment Németországba, tehát kb. félévente én is megyek nyaralni.

A mi megyénkben (GYMS) elég sokan beszélnek németül, a közeli osztrák határ miatt.(A mi iskolánkban kötelező volt mindkét nyelv -vendéglátó szakközép-) Én Budapesten tapasztaltam azt, hogy inkább az angolt, spanyolt, franciát erőltetik (gimikben is pl.).

19/L

2016. márc. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 I.B.T. ***** válasza:
Sose tudtam, hogy most der/die vagy das.
2016. márc. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Általánosban és középiskolában rám erőszakolták a németet. Gyűlöltem. Hallani sem akarok róla többet. Angolul úgyis tudok kommunikálni, ha valamiért németországba vagy ausztriába vinne az utam. Dolgozni és élni úgysem mennék német nyelvterületre, szóval...
2016. márc. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Hello Kérdező.


Nincsenek rákényszerülve, ennyi az egész.


Én németet tanulok két okból kifolyólag:


1. Tetszik nekem, nagyon a magaménak érzem ezt a nyelvet.


2. Német nyelvterületen van lehetőségem dolgozni, ezért nekem a munka miatt is kell.


Üdvözlettel,


Dante

2016. márc. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Angolul az interneten keresztül is egész jól meg lehet tanulni, a legtöbb sorozat, film is mind elérhető így, ezért a fiatalokat is "megtalálja". Német tényleg hasznos lehet bizonyos munkáknál, viszont azon kívül nem sok szükség van rá, Ausztriában és főleg Németországban tökéletesen el lehet lenni az angollal ha valaki mondjuk odautazik egy kis időre.
2016. márc. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
"merazangolazkönnyebbmegaztrendi"
2016. márc. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Félreértik néhányan, nem az a bajom, hogy az angolt sokan beszélik! Sőt! Ma az a nemzetközi kommunikéció, a szórakoztatóipar, a tudomány stb. minden nyelve. Annak örülök, hogy a mai fiatalaok lassan kétharmada jól beszél angolul. Engem az zavar, hogy itt Magyarországon a második legfontosabb nyelvenk még mindig a németnek kellene lennie, elég ránézni egy álláskereső oldalakra, hogy hány helyen előny az angol mellett a német és hány helyen előny a spanyol nyelv ismerete. A német összehasonlíthatatlanul fontosabb a munkaerőpiacon, meg érdemes megnézni, hogy mely ország a legfőbb külkereskedelmi partnerünk, mely nyelvterületről jön a legtöbb beruházás stb. Épp ezért tartom furcsának, hogy újabban sokan inkább újlatin nyelveket választanak az angol mellé, annak ellenére, hogy mind Magyarországon mind Európában az angol után a német a leghasznosabb és legkelendőbb nyelv.
2016. márc. 29. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!