Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A férfi nemi szervre van...

A férfi nemi szervre van olyan szó, ami nem hangzik se nem túl orvosinak, hivatalosnak (pénisz, fallosz), se nem túl közönségesnek, vulgárisnak?

Figyelt kérdés
De ugyanezt kérdezhetném a női nemi szervről is. Miért nincs ezeknek normális nevük? Miért van az, hogy vagy ilyen hivataloskodó, görögös-latinos orvosi kifejezésekkel kell szerencsétlenkednünk (pénisz, fallosz, de szerintem a "hímvessző" is ilyen), vagy csak az olyanok maradnak, mint a f**z, farok és társaik. A női változatban is a "vagina" legalább olyan távolságtartónak hat, mint a "pénisz", a "punci" meg olyan közönségesnek, mint a "farok" vagy "p*cs". Miért nincs ezekre olyan egyszerű, bevett szó, mint a kézre vagy a lábra?
2016. ápr. 6. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
a farok teljesen jo. nalunk is sztem mindenki ezt a szot hasznalja de lanyok is mikor beszelik h kinek mekkora ... szal jo az.
2016. ápr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én maradok a pénisz és a vagina kifejezésnél. Nem szeretem a vulgáris társait, mert azok lekezelően hatnak. Pedig az ember legcsodálatosabb szerve a nemiszerv.
2016. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem farok és punci a megfelelő. Jóval vulgárisabb pl. a f.asz szó.
2016. ápr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elég sok kifejezés van rá: dákó, műszer, farok, lompos, stb.
2016. ápr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fütykös, lompos, péló, reszelő, répa, bohóc.
2016. ápr. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Azért nincs ezekre hétköznapi/mindennapos szó, mert ezek intim testrészek, nem mutogatjuk, nem hozzuk szóba mint testrészt mindennap. Ha szabadon figyegne, hidd el, ilyen "gond" sem lenne az elnevezéssel. Amúgy fütyi/punci miért nem jó, az még aranyos is :-)
2016. ápr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
kuki
2016. ápr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!