Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit tudtok az amerikai indián...

Mit tudtok az amerikai indián nyelvekről? Van itt olyan aki ismeri vagy beszéli valamelyiket pl. Cherokee, Ojibwe, Navajo, Lakota?

Figyelt kérdés

2016. máj. 10. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt egy lista hogy melyik nyelvet kb hanyan (es hol) beszelik.

[link]

Szerintem kizart, hogy a gyikon talalsz olyat aki beszeli barmelyiket is, de azert ne add fel ;)


A Rosetta Stone nyelviskolanak van navajo-s anyaga, kb. 200 dollar a csomag....De mas nyelveket is kiadtak, ha erdekel:

[link]

2016. máj. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazából az érdekelne, hogy mennyire különböznek az európai, ázsiai és afrikai nyelvektől.


Egyszer hallottam, hogy valami nagyon furcsa rendszer szerint rakják össze a nyelvet, tehát ilyen kis szótagokból akár egy egész mondat is kijöhet, amit így összehadarnak ragozva és mégis megértik egymást, elvileg a kínai nyelvnél is különösebb a felépítésük európai szemmel nézve.

2016. máj. 11. 19:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, olyan, hogy indián nyelv nincsem. Az amerikai őslakosok nyelvei többféle nyelvcsaládba tartoznak, és általánosságot nagyon nem lehet róluk elmondani.


Ha abba gondolsz bele, hogy a magyar "Utálom." szó is egy teljes mondat az angolban, akkor már nem is olyan különös. Igen, vannak olyan jelenségek, amik egy angol nyelvhez szokott embernek szokatlanok, de azért nem lehet nagyon meglepődni ott sem. A Wikipedia a barátod, ott nagyobb nyelvekről klassz összefoglaló van.

2016. máj. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy amúgy "európai" vagy "ázsiai" vagy "afrikai" nyelvek sincsenek. A magyar semennyire nem hasonlít a franciára vagy a máltaira, esetleg a baszkra.
2016. máj. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Yáʼátʼééh!

Én a navajo-t megértem annyira, hogy Arizonában ne adjanak el az indiánok. Neten van egy oldal, ami tanítja, pár éve még volt legalábbis, meg most már a Duolingo is felvette, ha még érdekel. Amúgy rettenetes, leírva és kiejtve is, én szenvedtem vele, hasznát se vettem még. Mondjuk túl sok nyelvtan nincs benne, de logika se, én legalábbis inkább csak magoltam. Érdekes, de más miatt nem éri meg. Hogy mihez hasonlít? Szerintem semmihez, atabaszkán nyelv, elég sajátosak. Se a spanyol, se az angol nem segít benne, teljesen más, mint amiket a többség beszél.

2020. márc. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!