Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Amerikában vagy angolul nincs...

Amerikában vagy angolul nincs különbség a pszichiáter és a pszichológus között?

Figyelt kérdés

Kismillió amerikai filmben és sorozatban össze-visszahasználják a két fogalmat, miközben az előbbi orvos, aki gyógyszert is felírhat, az utóbbi meg bölcsész, aki nem írhat fel gyógyszert.

Persze lehet, hogy csak a fordítók nincsenek ezzel tisztában, de annyiszor találkoztam már azzal, hogy egy szakemberre szinonimaként használják a két fogalmat, meg hogy ha valakiknek valami lelki baja van, nehézsége, akkor rögtön pszichiáterhez fordul - miért nem pszichológushoz...?

Van ebben valakinek tapasztalata vagy tuti infója...?



2016. márc. 23. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Már hogyne volna.

psychologist/shrink a (bölcsész) pszichológus, aki szükség esetén beutalhat a pszichiáterhez, aki psychiatrist


Az amerikai filmek meg a manapság gyatra szinkronfordítások megérnének egy külön misét. De hozzá kell tenni, sokszor JOGOSAN az ő saját szakmai szempontjaik jobban számítanak, mint (a szerepe szerint) azé, akinek a szövegét fordítják. Például a fent vázolt esetben lehet, hogy mindegy, melyik ír fel gyógyszert, ha (mondjuk) a film sztorijában ennek nincs jelentősége, (a krimiben az áldozatot nem az általa felírt szerrel mérgezték meg,) viszont például a színész szájmozgására csak az egyik szóval tudják a magyar szövegrámondást hozzáigazítani.

2016. márc. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Itt olvashatsz róluk:


[link]

[link]

2016. márc. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Amerikában sokkal gyakoribb, hogy pszichiáterek pszichoterapeutává is válnak, ezért könnyű összemosni a két fogalmat, mert pszichiáter is végez náluk nagyon gyakran terápiát. Nálunk ez viszonylag ritka.
2016. márc. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Kíváncsi lennék, ki és miért pontozott le. Bírom, amikor lepontoznak egy választ, de nem írják le, hogy szerintük mi a megfelelő válasz, ha nem az...
2016. márc. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, első három! :)
2016. márc. 24. 10:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem itt se ritka, de én felpontoztalak.

A filmeket fordítók elég gyakran tévednek, ezt úgy mondom, h én is az vagyok :)

2016. márc. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem is a félrefordításban lehet a hiba... Köszi a válaszokat! :) (ami részemről mind felfele ujj! ;)
2016. márc. 27. 06:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Istenem!!! Ne oldalakat küldözgessetek már neki! A TI véleményeteket kérte és NEM egy WEBOLDAL-T! Azt odavágod neki, hogy itt olvashatsz róla!

Valószínűleg ő is betudja pötyögni a google-ba, de ő titeket kérdezett!!!!


A kérdésre válaszolva:


Persze, hogy van!

2016. márc. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!