Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Meg lehet tanulni hibátlanul...

Meg lehet tanulni hibátlanul az angol kiejtést?

Figyelt kérdés
Szóval hallottam, hogy ennek biológiai okai is vannak, igaz ez? Meg én az első három szó után tudom, hogy magyar az illető, még ha "próbálkozott" is az akcentussal. Esetleg van olyan videó, amiben nem lehet megkülönböztetni egy külföldit egy angoltól, ha van, linkelnétek egyet? Egyébként főleg a General American-ra gondolok.

2016. máj. 16. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem meg lehet, ha sokat hallod. Az egyik tanáromnak például brutál amerikai akcentusa van, nem mondanád meg róla, hogy magyar. Egy másiknak meg van magyarul tájszólása, ezt lehet hallani az angolján is. Egyénfüggő szerintem.
2016. máj. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A videóra vonatkozó kérdésedről ez jutott eszembe:


https://www.youtube.com/watch?v=v-en-iDeZEE


(Némelyik szerintem nagyon vicces, nekem talán az olasz a kedvencem.)

2016. máj. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Nekem állítólag sikerült. Külföldön egy bácsi megérdezte, hogy én is chicagoi vagy-e, mert hallotta, ahogy egy barátommal beszélgettem angolul és neki úgy tűnt.

Mondjuk mondták már pl. az olasz nyelvvel kapcsolatban is, hogy jól kihallom és utánzom a kiejtést. Anno mikor elkezdtem tanulni, talán második nap fel kellett olvasnunk dolgokat és a tanár megkérdezte, hogy ugye én már tudok valami olaszt. Mondtam, hogy csak azt, amit ott tanultunk.

Szóval szerintem ennek jelentős része olyan, mint pl. az ének. Van, akinek van hozzá hallása, van, akinek nincs. (Én special botfülű vagyok, tesómnak pedig abszolút hallása van.)

2016. máj. 17. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Meg lehet. Magyarországon szereztem amerikai barátokat, és az első találkozásunkkor megkérdezték, hogy én melyik államból jöttem. Viszont úgy gondolom, hogy érzék mindenképp kell hozzá. Pl. angol tanáraim tudása lexikálisan maximálisan odavágja az enyémet, mégis nekik van akcentusuk, nekem nincs.
2016. máj. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van sok ilyen apróság :


https://www.youtube.com/watch?v=Z8zVS8S7s28


De meg lehet.

2016. máj. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Ha valakinek van hozzá érzéke akkor meg lehet tanulni. Főleg hogyha valaki már alapból két anyanyelvű, és később elkezdi az angolt biztos hogy könnyebb lesz neki.

Viszont szerintem ez csakis úgy sajátítható el tökéletesen ha valaki az adott területen él. Magyarországon akármennyi angol tanulhat az ember, soha nem fog úgy ráragadni. Ha pedig nagyon erőlteti akkor azért lesz természetellenes.

Sokkal jobban különböznek az angol akcentusok mint ahogy mi külföldiként érzékeljük

2016. jún. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Előző vagyok, még annyit hogy nem elég a betűk kiejtésére odafigyelni, hanem a hangsúly is nagyon fontos, a szavakban és a mondatokban is, ami szerintem még nehezebb feladat nekünk magyaroknak.
2016. jún. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meglehet, de sok év kell hozzá, vagy jó érzék. Egyik ismerősöm nagyon jól megtanulta az angolt, ő magyar anyanyelvű. Én emigráns szülők gyermeke vagyok, Pasadenaban nőttem fel, két nyelven, de a magyar messze elmarad az angoltól és a mai napig hatalmas akcentusom van ha magyarúl beszélek.
2016. júl. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!