Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az alábbi mondat?...

Mit jelent az alábbi mondat? Moriturin te salutant regnator omnius deus

Figyelt kérdés

Rendkívül fontos lenne, könyvfordítói tevékenységhez kéne, de nem vagyok otthon a latinban. Google translate-ben egyben is, arra már rájöttem, hogy a

Moriturin te salutant kb annyit jelent hogy "Üdvözülnek a halálra készülők" de a második része az "Isten felett uralkodó" nem illik össze.

Egybe az jött ki, nagyjából, hogy "Minden halnálra készülő esdjen Isten előtt, hogy üdvözüljön"

Nem teljesen egyértelmű nekem. Ehhez kellene segítség.

Előre is köszönöm!

(adminnak: sajnos rossz helyre írtam korábban a kérdést (társadalomtudományok/bölcsészet), azért másoltam át ide, hogy sikerrel járjak a munkámban, fontos ügyről van szó)



2016. máj. 17. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Vagy talán "Isteni császár, a halálba menők köszöntenek".
2016. máj. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Másik helyütt már írták, hogy morituri az. Honnan vetted hibásan?
2016. máj. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És az üdvözülnek-et? Mert az a világ szerint üdvözölnek akar lenni.
2016. máj. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jahogy a zakkant norvég gyilkost fordítod? Ő nyilván latin szaktekintély. :) Így tán már érthető az omnius is, ami szerintem latinul inkább omnium, és a kifejezés egyszerűen azt jelenti, hogy a mindenki felett uralkodó isten (magyarul nem egyszerű :) ).
2016. máj. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!