Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek ciki a tájszólás/p...

Szerintetek ciki a tájszólás/paraszti beszéd?

Figyelt kérdés
Barátom felköltözött Budapestre, és mesélte nekem, hogy a vidéki tájszólása miatt kiközösítik az osztályból. Mind a ketten szegediek vagyunk, szóval az ö;ő dominál, de nekünk ez a természetes, az ország más helyein is vannak tájszólások és nem gondolom, hogy ez szégyen lenne. Szerintetek ez tényleg gáz?

2016. máj. 23. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy értelmi szint, ami alatt ciki.
2016. máj. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hanyadik osztály ez, de az iskolában minden ciki, ami más, mint a többiek... nyilván nem gáz a tájszólás, nem a barátod tehet róla.
2016. máj. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Hát hogyne lenne ciki. A kiközösítőknek. Összközösségi butaságról tesznek tanúbizonyságot. Sajnos nem ritka ez errefelé.
2016. máj. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szerintem nem gáz, sőt, nekem nagyon bejön. :) Ott van pl. Dezső Bence. Elég erős tájszólása van, de ez annnyira cuki is. Eszembe nem jutna vkit ezzel piszkálni...
2016. máj. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a nyelvjárásokat ma már a parasztos beszéddel és a műveletlenséggel aposztrofálják, holott nálunk is minden félévben szerveznek nyelvjárásgyűjtéseket, hogy megőrizzék őket valamilyen formában. A hang- és mondattani eltérések egyébként idővel hasonulnak a köznyelvhez, hiszen azt hallja folyton. Egyébként a budapestieknek is van egy sajátos rétegnyelvük, amelyet ők már nem vesznek észre, mégsem mondja egy tatabányai ember, akinek a nyelvjárása gyakorlatilag a mai köznyelv, hogy egy budapesti parasztosan beszél.

Szerintem nem ciki a tájszólás. Persze fog találkozni pár olyan bunkó paraszttal, aki esetleg cikizi, de valójában a nyelvjárásgyűjtők évtizedek óta küszködnek azért, hogy megőrizzék a nyelvjárásokat.

2016. máj. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha szándékos és hordoz többletjelentést, akkor remélhetőleg még azok előtt a csodalények előtt se cink, akik mindenkiben azt keresik, hol lehetne leszólni.
2016. máj. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
a győzike showban előny
2016. okt. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!