Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németesek! Német nyelv kamions...

Németesek! Német nyelv kamionsofőröknek?

Figyelt kérdés

Ha valaki kamionsofőrnek áll, milyen nyelvtudásra lenne szüksége? Kinti cégnél, persze. Esetleg tudnátok segíteni, hogy összegyűjtsek egy amolyan alap-szókincset? És kifejezéseket, mondatokat?


Nem nekem kellene, hanem egyik rokonomnak, aki kint szeretne dolgozni. És kb. olyan alap mondatok, mint, hogy mondjuk "Merre van az X utca?" "Áruért jöttem." "Hol tudom aláíratni a szállítólevelet?" Stb.


Szóval ilyesmiket esetleg tudnátok írni? Nagyon megköszönnénk!



2016. jún. 15. 00:49
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Itt találsz egy csomó hasznos infót. Valamelyik videóban a Nemet mondatok is benne vannak, pont a szakmai részből.


https://www.youtube.com/user/st22lacika/videos

2016. jún. 15. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, de melyikben? :)

És leírva is megvan esetleg?

2016. jún. 15. 16:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt sajnos nem tudom, de gondolom valamelyik online oktatás videóban. Én folyamatosan nézem a videóit, biztos nem a legfrissebbekben van benne.Egyébként minden videóban van videó tartalom. Ott valószínűleg megtalálható.

Van honlapja is. [link]

Itt a "Több mint kamionos" menüpontban a letöltések között ezt is megtalálod.

Bemásolom:


Általam kiszótárazott bő 1000 német szó.Én is ezeket a szavakat tanultam meg, és ennyi szó bőven elegendő a külföldi munkavállaláshoz.A szavak be vannak tömörítve(tudom sok embernek alap,de..) ehez ha nincs a gépen, keress RAR csomagoló programot, ingyenes mindenhonnan.

2014-s verzió

[link] szavak.rar


Az 1000 német kamionos szó, 2016-os javított verziója.

[link]


Szótárrá varázsolva,köszönet érte Kristófnak!

[link] kristóftól



MP3 formátumban a német szavak!Hallgasd online!

[link]



Vagy töltsd le!

[link]



Kamionos Angol szavak (köszönet érte Rédai Marcellnak)


[link] angol szavak.rar

2016. jún. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

biztos ezt akarod? Nincs ám hazamenetel innen. Az 1 dolog hogy lacika már megőrült és képes egy bádogfülkében élni, de ő is 1 évben 2 hetet van otthon kb.


A másik meg hogy németben főleg gyűjtőzés van ami eléggé egy tré munka... napi 5 felrakó meg lerakó hát ha valaki érzi magában az erőt naponta ennyiszer nyitogatni a ponyvát kiszedni a léceket meg kötözgetni... :D

2016. jún. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 lula laszlo válasza:

Kedves kerdezo

a [link] oldalon mindent megtalalsz ami kamionos es nyelvtanulassal osszefugg

udvozlettel

Lula Laszlo

2017. szept. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!