Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németesek! Melyik múlt időt...

Németesek! Melyik múlt időt használjam?

Figyelt kérdés
Hétfőn felelek németből. Egy német költőről (az életéről, munkásságáról) kell 2 oldalt írni és felmondani. A Präteritumot használják ilyenkor beszédben, vagy a Perfektet?

2016. jún. 17. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Változó, perfektet szélesebb körben lehet használni de általánosan präteritum beszédben perfekt írásban használandó. Csúnya beazédben mindig habent és seimt mondani, meg a Prät.-nek elbeszélő múlt a neve többek közört.
2016. jún. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanerre a kérdésre a következő választ adta valaki még évekkel ezelőtt - szerintem tökéletes:


A mai német nyelvben már gyakorlatilag teljesen mindegy, melyik igeidőt használod. A korábbi megkötések, hogy írott nyelv, ill. elbeszélés - Präteritum, beszélt nyelv....Perfekt - már csak nyomaiban léteznek.

Ma szabadon választhatsz a két igeidő között.

Amit mindenkléppen figyelembe kell venned, az a következő: mint előttem már leírták, egy hosszabb történet elmesélésénél, főleg ha az írott nyelvben fordul elő, és a történet múltban kezdődött, és ott is fejeződött be, akkor valóban a Präteritum a szokásosabb. Akkor is Präteritumot használunk, ha a mondat egyedüli állítmánya egy segédige. Pl: Ich war gestern im Konzert.

vagy: Er konnte nicht kommen.

Minden más esetben használhatod nyugodtan a Perfektet, mert az a tendencia, hogy a Präteritum rovására is a Perfektet használják ma már inkább.

Üdvözöl: Suzana Guoth


A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 94%-ban hasznos válaszokat ad

2016. jún. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2016. jún. 17. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!