Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tanuljak meg koreaiul?...

Hogyan tanuljak meg koreaiul? 15/L

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik a nyelv, meg az ország is.

Oké, lehet, hogy kicsit a kpop miatt is. Szeretném megérteni, miről énekelnek. Meg nagyon szeretem a koreai sorozatokat is. Plusz turisztikát tanulok, ahhoz sem árt több nyelvet tudni még az angol mellett.

Néhány szót már ki tudok olvasni, meg le tudok írni. Inkább neveket.

Csak elég nehéz szerintem, mert még ha például elolvasom, hogy 안녕 = annyeong , attól még nem biztos, hogy tudom, mit jelent az "annyeong".

Aki beszéli a nyelvet, tudna adni néhány tanácsot?:)

Oldalakat is linkelhettek, ahonnan érdemes tanulni.

Előre is nagyon-nagyon szépen köszönöm!:)



2016. jún. 28. 11:54
 1/6 anonim válasza:

Gyere ki Mondoconra, ott sok-sok tanacsot fogsz tudni kapni :)

En sajna a japannal bajlodok, igy konkretan a koreaiban nem tudok tanacsot adni, de en is kaptam itt par tampontot.

Illetve ha az angol jol megy akkor erdemes angol forumokat is bongeszni a temaban :)

2016. jún. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 spivey válasza:

안녕하세요! ^^

Alapvetően két út létezik szerintem a koreai nyelvtanuláshoz, vagy elmész egy nyelviskolába ahol tanítják és ott egyszerűbben és gyorsabban fog menni, vagy nekifekszel és magadtól csinálod. Én anno magamtól kezdtem el tanulni, de egy idő után feladtam és elkezdtem nyelviskolában csinálni.

Ha pedig magadtól szeretnél, akkor pedig az a kérdés, hogy tudsz-e angolul. Az egyik legjobb honlap a témában egyértelműen a talktomeinkorean.com, ami teljesen ingyenes, de ugye angolul van és az angolul beszélőknek kialakított szemléletű leckék vannak benne. Ezeknek a leckéknek a fordításait megtalálod egy szuper, koreai nyeltanulással foglalkozó blogon egyébként - [link] . Sajnos koreai nyelvkönyv magyarul csak egyetlen van, az Osváth Gábor által írt "Koreai nyelvkönyv". Ezt megvenni az ELTE BTK jegyzetboltjában tudod és alapvetően nem is rossz, csak az önálló tanuláshoz kissé nehézkes és száraz.

Esetleg kereshetsz koreai szakos hallgatókat is, ha budapesti vagy, bár igazság szerint az ELTE koreai szakán történő nyelvtanításról eddig nem hallottam jó dolgokat. Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan :)

2016. jún. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én is tanulok koreaiul^^ Először tanuld meg a koreai betűket-kiejtésüket aztán a dalszövegeket olvasgasd (persze nem olyat ami hangul hanem ami romanized) és aztán fordítsd le magyarra úgy egy csomót fogsz tanulni(vagyis nekem bevált ez ) Ha nem segítettem akkor sajnálom😔És mindenesetre sok szerencsét a tanuláshoz!^^
2016. jún. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek^^

Kedden elkezdtem, és szerintem már egész jól haladok. Már megtanultam a betűket, és olvasni is tudok. A kiolvasott szavakat lefordítom, és leírom egy füzetbe.

#3: A dalszöveges módszert biztosan kipróbálom, köszi:)

#2: Köszönöm a linkelt oldalt. Angolul alapszinten beszélek, de megoldom:)

2016. jún. 30. 08:29
 5/6 anonim válasza:

Először is,az előttem szólónak igaza van,én mondjuk dettóba vagyok hisz nekem is sokat segitett hogy dalszövegekből tanultam sok szót,de én is készülök menni nyelvtanulásra koreaiból,az angolt is anno ennyire akartam ,neki ültem és már egész jól beszélem és megis értem,itt annyi a hiba hogy a koreai rohadtul nehéz.Oké a betűket énis tudom meg kitudom olvasni,de semmit nem érek vele ha ki tudom olvasni de nem értem meg miről van szó,aztán van olyan eset is hogy úgy gondolom nem jól olvasom ki vagy valami.

Mindenesetre sok szerencsét kivánok neked,nagyon remélem hogy sikerül! Fighting!:)

2018. ápr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ja és elfelejtettem le irni h a Duolingo nevezetű "program" vagy én inkább appnak nevezném tökéletes ebből a célépontból,akár más nyelveket is tanulhatsz közbe,letölthető telóra és gépen is online elérhető!



[link]

2018. ápr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!