Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség? (angol, latin)

Mi a különbség? (angol, latin)

Figyelt kérdés

[link]


Itt van ez a link, de engem csak egy mondat érdekel. Magyarul" Az egyházi a v-t, úgy ejti, mint az angol a v-t, a klasszikus úgy, mint a w-t. Kiejtésben mi a különbség az angolban a 2 betű között? Értem a "ví", és "dáböljú" közti különbséget, de pl. szavakban hogy hangzik ez? Köszönöm a segítséget



2016. júl. 4. 22:37
 1/8 chtt ***** válasza:
100%
a 'v' normális, mint a magyarban, a 'w'-nél a száj úgy csücsörít, mintha 'u'-t akarnál mondani, és úgy ejted a 'v'-t
2016. júl. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy, mint a "who" szóban? Köszi a segítséget! :)
2016. júl. 5. 00:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem úgy, mint a who szóban, abban ugyanis keresve se találsz semmilyen v hangot!
2016. júl. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 chtt ***** válasza:
100%

"Úgy, mint a "who" szóban?)"

Gondolom, ez volt a vicc helye, kac, kac...

Inkább azokra a szavakra, amelyekben tényleg van "w" hang, pl. one, where, water, World Wide Web és sok-sok társa (no és persze nem mindegy az sem, hogy "vet or wet", "vest or west", és arra is érdemes odafigyelni, hogy a kocsid ablakára "viper" vagy "wiper" kerül -- persze szövegkörnyezetből ezek egyértelműek, szóval annyira nem vészes a helyzet)


"Köszi a segítséget! :)"

Szívesen. :)

2016. júl. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Talán ez is segít valamit. Ha más hangra vagy kíváncsi, írde be a keresőjébe, hogy pl: pronounce v

[link]

2016. júl. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A /v/ hang ugyanaz, mint a magyarban, a /w/ viszont a magyarban ismeretlen.


Gondolj bele: az nem véletlen, hogy angolul "dáböljú", azaz "double U", vagyis 'dupla U' a W neve, hiszen ők valóban az /u/ hanggal rokonítják a /w/-t, nem a /v/-vel.


A /w/ hang egy rövid, u-szerű hang, sem az ajkak, sem az alsó ajak és a felső fogsor nem érnek össze (mint a /v/-nél). Nagyon hasonlít az angol "we" szó ejtése a francia "Oui" 'igen' szó ejtésére, és ez utóbbiban sem ejtünk /v/-t.


Az angolban a W betű sohasem jelöli a /v/ hangot, a V betű viszont mindig a /v/ hangot jelöli.

2016. júl. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A /v/-t foggal, a /w/-t két ajakkal képezzük.
2016. júl. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A "who"-t nem viccből írtam, tudom rossz hasonlat volt, csaj az ajaktartásra gondoltam. :D Tudom, hogy "hu"-nak kell kiejteni. Köszi a segítségeket. :)
2016. júl. 5. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!