Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Aki beszeli az arab nyelvet,...

Aki beszeli az arab nyelvet, tud segiteni nekem?

Figyelt kérdés

Tanulok arabul, de egyenlore csak szavakat. Most olyan rovid mondatok erdekelnenek, amit a mindennapokban is beszelnek, hasznalnak. Mint pl.

hol voltal?

mit csinalsz?

kivel vagy?

ehes vagy?

barmi mas rovid amit hasznalnak altalaban tobbszor.

Esetleg irhattok privatban is, mert jo lenne ha valaki kicsit tanitana, segitene nekem. Elore is koszi nektek.



#arabnyelv
2016. aug. 6. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Aki beszéli az arfab nyelvet, biztos tud segíteni neked, igen... Én nem beszélem. Ellenben, van egy oldal ahol anyanyelvi beszélők segítik a nyelvüket tanulókat! Akadnak arrafelé arabok is bőven. Itt a link rá, regisztrálj, és használd:

[link]

2016. aug. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én tanultam arabul. Nem egyszerű, de legalább bonyolult :) Van magyarul is tankönyv. Az első címe: Indul a karaván. Ill. van egy 0-ik kötet, amely az írást tanítja. Nem tudom, miért akarsz arabul tanulni, de ha nem a Koránt akarod tanulmányozni, akkor javaslom, hogy még az elején találd ki, melyik dialektust teszed a magadévá, mert a hivatalos (más néven Korán-arab) egy középkori nyelv, amelyet tkp mindenhol megértenek, de sehol sem beszélnek. Nyilván az alapvetőbb különbségek az írásban vannak. Csak egyetlen példa: Kezdetben egy szíriai tanárom volt, aki azt mondta, hogy Szíriában minden, ami "ka" betűkapcsolat, azt "e"-nek ejtik. Tehát pl. a "kalem" (toll) szót úgy ejtik, hogy "elem". És ez csak egyetlen különbség a hivataloshoz képest. Az egyiptomi arab olyannyira eltérő, hogy egyesek külön nyelvnek titulálják már. A maghrebi tele van francia jövevényszavakkal, stb. Ha beszélsz legalább középfokon angolul, akkor ajánlom a Teach Yourself sorozatot, amelyben le vannak bontva területre a tankönyvek. Valamint, ha bp-i vagy, a Bartók Béla utcai mecsetben van ingyen araboktatás, amiről ugyan nem tom, hogy mennyire jó, de minden esetre az imám jó fej :)
2016. aug. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyilván az alapvetőbb különbségek a kiejtésben vannak.*
2016. aug. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!