Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy mondják japánul, hogy...

Hogy mondják japánul, hogy kedvesem/szerelmem/édesem? Avagy tudtok másféle kedveskedő szót, amit párkapcsolatban használnak?

Figyelt kérdés

2016. aug. 9. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Anata,(hiraganaval irva あなた) azt jelenti, hogy "te", de ha a feleseg mondja a ferjenek, akkor "dragam"-ot jelent. :)
2016. aug. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy Nők Lapja volumenű japán honlap:

[link]


Ez alapján ötféle lehetséges verzió van:


1: Utónév + "-san", "-kun", "-chan". (Ezeknek a használatáról kismillió kérdés van az oldalon, keress rá.)


2. Utónév (2 karakteresre) rövidített verziója.


3. Utónév rövidített verziója + "-san", "-kun", "-chan".


4. Utónév szótagjainak összekeverése, cukiságossá alakítása.


5. Névtől független becenév kitalálása (a partner érdeklődési köréhez, esetleg szokásaihoz kapcsolódó kifejezés).


Bónusz verzió: engem a japán barátnőm a keresztnevem magyarul becézett formáján hív (japános kiejtéssel persze). Én pedig őt simán a keresztnevén hívom, mert a 3-as verzió nem tetszett neki :P


Ezen kívül használható még az 1-es válaszoló által írt "anata", illetve angol kifejezések japánosított formája (darling, honey, stb.) is, bár ez utóbbiakat szerintem nem sokan használják :)


Tehát a magyarban használt "klasszikus" becézési formák nem léteznek Japánban, így sajnos le kell mondanunk a "drágaszágom", "arany mézespuszedlim", "gyémánt malackám", és minden egyéb - a mi szívünknek oly kedves - kifejezésről :(

Én időnként azért bepróbálkozok egy-egy "nyuszikám"-mal, de nem aratok vele osztatlan sikert (= nekem tetszik, neki nem :P).

2016. aug. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2016. aug. 10. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!