Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a legnehezebb újlatin...

Melyik a legnehezebb újlatin nyelv? A román?

Figyelt kérdés
Az olasz, francia, spanyol és a portugál meglehetősen hasonló nyelvek, az olvasott szövegek nagy részét érteni lehet az egyik nyelv ismeretével. Ezzel szemben a románnál is feltűnik a hasonlóság, de azért sokkal kisebb mértékben, mert sok a szláv eredetű szó. Azt olvastam, hogy a nyelvtana is sokkal komplexebb, mint a klasszikus újlatin nyelveknek.
2016. aug. 13. 21:59
 1/6 anonim válasza:
78%
Nekem a nyelv nem nehéz,Romániában élek,itt minden napi szinten oktatják az iskolában. A nyelvtan viszont k**va nehéz.
2016. aug. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj azokra a szláv szavakra, amelyek a magyarban is megvannak!
2016. aug. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy sok olyan szláv jövevényszó van a románban, amit a magyarok is átvettek, illetve a román is nagyon sokat átvett a magyarból, pl. oraş - város.
2016. aug. 14. 12:28
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekes nyelvnek tartom, éppen ebből kifolyólag. :)
2016. aug. 14. 12:29
 5/6 anonim válasza:
78%
A román (oláh) nyelv közel áll a franciához. Megértik egymást
2016. aug. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Renike99 válasza:
100%
A roman nyelv eleg konnyen elsajatithato, Romaniaban elek magyar allampolgarkent, barmennyire is torekszem a nyelvtudasomat fejleszteni, a nehez nyelvtana miatt nem tudom tokeletesiteni. Nyelvtan szempontjabol hasonlit a latinhoz, foleg az igeidok szempontjabol. Franciahoz hasonlit a roman, de csak kontextusbol lehet kihamozni dolgokat, franciatudas nelkul.
2016. szept. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!