Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha azt a szót, hogy "neked" a...

Ha azt a szót, hogy "neked" a mondat közepére írják, akkor nagybetűvel, vagy kisbetűvel kellene írni?

Figyelt kérdés

Szerintem kisbetű, mert nem konkrétan nevet ír az ember. Még is, rengeteg olyan, néha hivatalos e-mail és levéllel találkoztam, ahol például az van, hogy:


"Ezúttal is biztosítom Neked, hogy.."


stb. Szóval melyik a helyes?


2016. aug. 31. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
14%

Nagybetűvel.

Ön/Te és ennek mindenféle formái pl. Neked/Önnek, az adott személy neve helyett szerepelnek és illik nagybetűvel írni, főleg hivatalos levelekben.

2016. aug. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%

Legjobb tudomásom szerint a magyarban tulajdonnevet írunk nagybetűvel, a "neked" meg nem az.


Szokták a személyes névmásokat is így írni, megszólítást nagybetűvel, (Ön, Te) de ez is inkább divat mint szabály.

2016. aug. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 PresidentEvil ***** válasza:
60%

.

Alapesetben minden névmást kis kezdőbetűvel írunk, kivéve, ha az a mondat első szava. Hivatalos levélben írhatod naggyal az általános tisztelet jeleként, de csak akkor, ha arra vonatkozik, akivel levelezel (pl. "Önnek", "az Önök számára"), egyéb formájában (pl. "megküldtem Nekik a kérvényt", "az Ő cégük", "ezt Ők sem gondolhatják komolyan" stb.) viszont nevetséges. Magánlevélben a megkülönböztetett tisztelet jele lehet, ha tényleg csak bizonyos embereknek és bizonyos helyzetekben írod így. Ha mindenhol mindent nagy kezdőbetűvel írsz (pl. "Én", "és puszi Béla Bácsinak és minden drága Rokonodnak", "és Te is hülye vagy!" stb.), az túlzó, erőltetett vagy szimplán csak primitív hatást kelt. A saját magadra vonatkozó névmásokat pedig kivétel nélkül minden esetben kisbetűvel írd!

2016. aug. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
17%
Tanultam hivatalos levelezést és helyes a nagybetű.
2016. aug. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!