Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki tanul/tanult koreaiul?...

Valaki tanul/tanult koreaiul? Lenne néhány kérdésem!

Figyelt kérdés

Július elején elkezdtem koreaiul tanulni egyedül.2 telefonos alkalmazást használtam: "Fun easy learn korean"(kb 6000 szót lehet a segítségével megtanulni,külön kategóriákba sorolva) a másik pedig a Learn Korean"( itt nem szavak vannak,hanem kifejezések,mondatok,stb). És még erről az oldalról tanultam: [link]

Kb egy hónap alatt megtanultam írni,olvasni,kb 150 szót,a számokat 1000-ig,a napokat,hónapokat,színeket,családtagokat,udvariassági szinteket. Viszont egy hónap után feladtam. Most viszont szeretném újrakezdeni.

Milyen oldalakat,tippeket ajánlotok? Van esetleg olyan aki egyedül tanult koreaiul? Hogy sikerült,meddig jutottál? És van olyan,aki nyelviskolában tanult? Mennyi idő alatt tanultatok meg kb erős középszintig?

Úgy tervezem,hogy 18-19 éves koromig egyedül tanulok,aztán pedig elmegyek nyelviskolára,vagy koreai szakra az egyetemen. 3-4 év alatt meg tudok tanulni egyedül kb középszintig,vagy az nagyon nehéz lenne?

Mindenféle segítséget nagyon-nagyon szívesen fogadok,és köszönöm szépen előre is!:)

15/L



2016. szept. 14. 17:45
 1/2 anonim válasza:
100%

èn is itthon kezdtem el tanulni pàr hónapja de igy nagyon nehèz. tavasszal indul egy nyelvtanfolyam Pesten 13 hèt ès nagyon olcsó :) ha komolyan gondolod es közel laksz ne hagyd ki!:) a koreai kultura oldalàn olvass utàna.

18/L

2016. szept. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Írtam üzenetet, de mivel ezt bárki eltudja olvasni, elírom ide is egy kicsi motivációt,hátha valaki évek múlva találkozik ezzel a poszttal mielőtt végleg feladná. A koreai nyelv nehézsége a mássága. Hasonlít néhány szerkezet a magyar nyelvtanra, de a kifejezések teljesen eltérőek. míg egy angolt józan paraszti ésszel kitalálunk legelősször, ezt biztos nem. Néhányat igen, de szerintem a legtöbbet nem. Ez amiatt van,mert más a kultura. Az európiai kulturák hasoníltanak egymásra, ahogy az ázsiai kulturák is, de az európai és az ázsiai egyáltalán nem. Senki se adja fel,mert h xy ennyi idő alatt meddig jutott, te meg pl. még a feléig se. Mindenki másképp tanul és minthogy mondják, jó munkához idő kell;) Aki hallgat koreai zenéket, az motiválja magát úgy,hogy jaj de jó lesz végre érteni miről énekelnek. Aki a filmeket szereti, az meg azért,hogy megértse angol felírat nélkül. Mindig egy motivációt kell magunk elé helyezni. Ha valaki gondolja, nyugodtan írjon nekem üzenetet,mert csomó anyagom van és szívesen megosztom ezeket másokkal is. Amit sokan dicsérnek, az Harkai Daniella blogja. Könnyen megtalálhatja bárki, elég csak a nevét a googleba beírni. Szerintem nagyon jól megérhetők a nyelvtani szerkezetek. Ajánlom mindenkinek. Ez is elég egy kezdésre. És aki belekezd a nyelvtanba, ne akadjatok meg az elején. Fura, lehet,hogy bonyolult. Azt tanácsolom akkor,hogy ne haladjon tovább hanem hagyjon magának 3 napot, ne foglalkozzon addig a nyelvvel,majd egy nyugodt napon üljön le és nézze át újra, keresse a logikát. Mert ott van mindig. ( saját tapasztalat)
2016. szept. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!