Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet könnyebb...

Melyik nyelvet könnyebb megtanulni ha? Többi lent.

Figyelt kérdés
A németet, úgy hogy a gondolatától is irtózom, viszont munkaerőpiaci szempontpól profitábilisabb. Vagy japánúl, úgy hogy, vonz a nyelv és a kultúra (túllátok az animéken/mangákon, nem ezek miatt), cserében nem sok hasznát venném.
2016. okt. 16. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Németül, ha egyéb motivációid (pl. családi okok) nincsenek, akkor csak abban az esetben érdemes megtanulni, ha konkrétan valamelyik német-magyar érdekeltségénél képzeled el a jövődet, legalább középvezetői beosztásban. Szakmunkásként, segédmunkásként német nyelvterületen is bőven elég az angol, meg az a néhány tucat német mondat, amit menetközben úgyis felszed magára az ember. (Feltételezem az angol megvan.)


Tehát ha nincs rá egyéb konkrét okod, hogy németet tanulj, akkor tanuld inkább azt a nyelvet, ami érdekel. Könnyebben is tanulja meg az ember azt a nyelvet, amit őszinte belső érdeklődésből tanul, nem pedig vélt vagy valós külső okok miatt.

2016. okt. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a japánt. (Már ha az írásrendszerével megbirkózol.)

Ha nekem választani kéne, akkor azt választanám, amelyik tetszik (mondjuk én naiv vagyok és elképzelném, hogy bepróbálkozok az adott országban, ami nem egy reális és nem feltétlen jó dolog...)

De ha van valami célod is a némettel, nem csak az, hogy "végigszenvedve megtanulom majd kimegyek Németo.-ba szalag mellé", hanem mondjuk jobb állást akarsz német nyelvterületen, ott a család, onnanvalósi a szerelmed, új életet akarsz ott kezdeni, akkor azt javaslom és nem a japánt.

2016. okt. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Nem a gyártósor mellé mennék, van 10+ év szakmai tapasztalatom egy Németországban is (de Svájcban és Ausztriában is) keresett területen. Ha most ránázek az álláshirdetésekre, tucatnyi közül tudnék válogatni, ha tudnék németül (angollal nincs gond).

Persze Japánban is keresnek embereket erre a területre, de ott azért lényegesen kevesebb az esély egy melóra európaiként, mint Európában magyarként.

2016. okt. 16. 19:51
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
El tudnád képzelni a mindennapi kommunikációt németül?
2016. okt. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha már tudnék németül, akkor persze, el tudom képzelni.


Maga a németül tanulás gondolata borzaszt el. Többször nekifutottam, ált.sulitól kezdve, középsuli, egyetem, majd felnőtt fejjel is, de valahogy sosem jutottam tovább az első pár órán. Egyszerűen nem megy, és nem tudom az okát.

Amikor angolul, olaszul, vagy épp latinul tanultam, akkor nem volt ilyen "ellenérzésem".

Az angolt napi szinten használom üzleti kommunikációban, az olaszom kicsit már megkopott, de azért "nem adnak el", a latin szövegeket is kb. megértem, bár forídtást nem vállalnék. Ez a német, ez, ez valahogy...

2016. okt. 16. 22:19
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
Akkor ennyi. Látom, hogy elég képzett vagy és nyilván sokkal több az élettapasztalatod, mint nekem. De ami nem megy, azt ne erőltesd. Neki lehet futni még egyszer, kétszer, háromszor... de ha eddig nem ment, ezután mi lenne más?
2016. okt. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!