Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nekem hangzásra az orosz és a...

Nekem hangzásra az orosz és a francia kicsit hasonló! Egy orosznak könnyebb megtanulni a franciát?

Figyelt kérdés
Lehet kicsit hülye kérdés csak eszembe jutott
2013. máj. 30. 22:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A román még jobban hasonlít a franciához.
2013. máj. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Esetleg a hanzásban.
2013. máj. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Valójában egyáltalán nem hasonlítanak. A francia rendkívül nazális (orrhang), az orosz nem. A franciában a hangsúly a szavak végén van, az oroszban változó. Az orosz szláv eredetű nyelv, a francia latin. Igaza van annak, aki azt írta, a román jobban hasonlít a franciára, hiszen a román is latin nyelv.
2013. máj. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

:D

Teljesen más a 2 nyelv, két külön világ. Legalábbis az én fülem szerint..

Egy franciának legkönnyebb más latin nyelveket megtanulni, bár én a franciát a legnehezebb latin nyelvnek tartom, a spanyol és az olasz könnyebbnek tűnik hozzá képest. Egy orosznak meg más szláv nyelveket könnyebb, hangzásban nem mindig hasonlítanak a szláv nyelvek de logikai, nyelvtani szempontból sok a közös, főleg az ukránnal van a legtöbb közös vonása az orosznak.

Bár bágyadtam pillanataimban lehet h én sem nagyon tudnék megkülönböztetni egymástól néhány nyelvet..

2013. jún. 1. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én nem látok sok hasonlóságot,sőt.Igaza volt az előttem szólónak,tényleg két külön világ.Hangzásra se hasonlít,meg egyébként se. Szerintem legalábbis.

Az oroszoknak nem könnyebb megtanulni a franciát,nekik a többi szláv nyelv könnyebb (ukrán,bolgár,szerb,ruszin,szlovák stb..)

A franciát inkább spanyoloknak,portugáloknak,olaszoknak lehet könnyebb megtanulni.


Amúgy én félig orosz nyelvű vagyok (a magyar mellett), de nekem nem tűnik úgy,mintha a francia könnyebb lenne,mint a többi nyelv.Nem azt mondom hogy nehéz, de nem is a legkönnyebb. (Igaz hogy eddig csak angolt meg franciát tanultam,azok meg nem hasonlítanak se a magyarra,se az oroszra).


Gondoltam még leírom ezt a személyes dolgot.

Remélem nem baj :)

2013. jún. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha-ha, 79%-os és félig orosz))) én is))

Én olaszt meg spanyolt tanultam és magam is meglepődtem, hogy mennyire segít az orosz mindkét nyelvnél. Nem csak azért, mert sok a közös görög és latin eredetű szó és kifejezés, de van köztük valami megfoghatatlan és megmagyarázhatatlan fonal, logikai kapocs is. A franciát nem tudom, sosem vágtam bele, de nem tartom elképzelhetetlennek, amit a kérdező mond, hiába tök ellentéte a kettő egymásnak.

2013. jún. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is beszélek spanyolul, az egy viszonylag egyszerű nyelv. Spanyol segítségével megértem az olaszt és a románt is. De az orosz, és a szláv nyelvek általában nagyon eltérnek a latin nyelvektől, főleg hangzásban. Habár szerintem sejtem mire gondolsz a megfoghatatlan "logikai kapoccsal" kapcsolatban. Szerintem elsősorban amiatt érezheted így mert a magyar nagyon eltér ezektől pl a magyaron kívül csak nagyon kevés más nyelvben nincs külön hímnem nőnem és a magyar nyelv egyéb furcsaságait nézve a többi nyelv az hasonlóbbnak tűnhet egymáshoz képest..
2013. jún. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*kapocscsal
2013. jún. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hetedik vagyok: csak még annyit tennék hozzá hogy az a "kapocs" amiatt is lehet mert a magyar ugye egy ősi nyelv ami alig változott, míg az indoeurópai nyelvek elég sokat változtak, pár száz év alatt akár egy külön nyelv is alakulhatott különböző dialektusokból. Az összes mai szláv nyelv így alakult ugye az ősszláv nyelvből az első évezredben. Maga ez az ősszláv vagy protoszláv nyelv pedig i. e. 1-2ezer körül vált ki az indoeurópai nyelvcsaládból.
2013. jún. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Legalábbis a hivatalos álláspont szerint i. e. 2000 körül vált ki. De a hivatalos álláspontok könnyen bedőlnek, főleg mostanában. Nekem kedvenc nyelvem amúgy jelenleg az orosz, annak ellenére, hogy sokan beszélik. Ált. inkább a kevésbé ismert nyelveket szeretem, de az orosz mentalitás sokkal szimpatikusabb, érdekesebb mint például a nyugati..
2013. jún. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!