Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha a főnökömmel beszélek,...

Gras Mikleorándó kérdése:

Ha a főnökömmel beszélek, vagy egy külföldi vendéggel, miért nem tudok angolul?

Figyelt kérdés
Folyékonyan beszélek pedig... Nem tökéletesen, de nagyon jól... De bárhányszor igazán beszélnem - kimagyaráznom kell valamit, képtelen vagyok megszólalni és csak habogok... Elképzelhető, hogy a munkahelyi stressz miatt kijön rajtam egy "angol nyelvű dadogás"?
2016. okt. 18. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

Igen, a stresszhelyzet ideiglenesen blokkolhatja a nyelvtudást. Nem minden embernél van ez így, de sokaknál igen.


Ennek ellenkezője az, hogy kicsit spiccesen (persze nem részegen) könnyebben beszél valaki idegen nyelven, mint egyébként, mert az alkohol kis mennyiségben nagyon jó stresszoldó.

2016. okt. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze, ha tétje van akkor beüthet a blokk még magyarul is.

Kis kötekedésként én is nagyon szafának hiszem magam angolból ha van már bennem pia, de mások szerint ilyenkor csak eltúlzom az akcentust és a felét nem érteni a mondandómnak. Inkább javasolt a gyakorlás közönség előtt.

2016. okt. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!