Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség az alább...

Mi a különbség az alább található angol mondatok között illetve mikor melyiket kell használni?

Figyelt kérdés

1. I haven't got an idea - I have no idea

2. I'm not good without you - I'm no good without you

Ilyen és ehhez hasonló mondatokkal szoktam bajban lenni, mert nem értem, hogyan lehet a "no"-val is tagadni. Valaki elmagyarázná, hogyan lesz mégis értelmes a mondat?


2016. okt. 31. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Ugyanaz a kettő, teljesen mindegy.

2. Szintén.

2016. okt. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És még úgy is lehetne, hogy I don't have an idea - és az is ugyanazt jelentené :)

Arra kell figyelni, hogy amikor have got formában használod, akkor a kérdésben, tagadásban is azt kell használni. Have you got ..., I haven't go.

De ha csak have, akkor kérdésben, tagadásban a do-t kell használni.

2016. okt. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

magyarban lehetne igy is:

1. Nincsen egy(etlen) otletem (sem)

1. Nincs otletem.


2. nal szerintem a no nem tul szerencses

de az egesz mondat se tunik annak


I feel bad w.o. you

rosszul erzem magam

I am wrong ...


rosszul vagyok ...

(badly, poorly - netan)

tagadast minden nyelvben erdemes kerulni ha nincs ra szukseg

2016. okt. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

Az első két válasz helytelen.


Az első mondatpár tagjai valóban ugyanazt jelentik gyakorlatilag, de használatuk eltérő. Beszélt nyelvben a "I haven't got an idea"-t sosem fogod látni, ezt max. írásban használjuk, abban is inkább csak a briteknél. Az "I have no idea" az a kifejezés, amit minden angol anyanyelvű személy használni fog a "Fogalmam sincs" kifejezés kifejezésére.:)


A második 2 mondatnak még a jelentése is eltér. Az "I'm not good without you" azt jelenti, hogy "Nélküled nem vagyok jó/rossz vagyok" (bár tőzsgyökeres angoltól ilyet az életben nem fogsz hallani), az "I'm no good without you" egy sokkal szebb és gyakoribb kifejezés, jelentése "Nélküled semmit sem érek/Nélküled el vagyok veszve, stb."


Szóval így lehet.

2016. okt. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!