Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Honnan tudjam, hogy mikortól...

Honnan tudjam, hogy mikortól vagyok alkalmas nyelvet tanítani? Aki korrepetálást, nyelvtanítást vállal, de nem nyelvtanár, az nem fél, hogy nem elég szakszerű, és számonkérik rajta?

Figyelt kérdés
Én gyerekkorom óta tanulok angolt, három felsőfokúm van belőle, tanultam kint és angolul végeztem az egyetemet. Ennek ellenére kicsit parázok elkezdeni korrepetálni/nyelvet tanítani, mert tudom, hogy pl. a kiejtésem nem tökéletes, és valószínűleg egy csomó elméleti dologgal nem vagyok eléggé tisztában. Félek, hogy nem tudnék eléggé szakszerű lenni. Más is érez így?
2016. nov. 18. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj,de ez nem veletlenul egy kulin szakma. Evekig tanultam pedagogiat, pszichologiat, modszertant ugy, h alapbol van bennem ehhez erzek es meg igy is van olyan anyagresz,amit nenez atadni. Jah es magyar nyelvtanbol semmilyen hianyossagod nem lehet. Nem fordulhat elo, hogy nem tudsz peldat mondani egy beallo melleknevi igenevre vagy egy vonatkozo nevmasra.
2016. nov. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, de én most nem arra gondoltam, hogy képzett nyelvtanítóként helyezkednék el rendes fizetésért. Hanem arra, hogy tizenéveseket korrepetáljak. Egy csomó ismerősöm csinálja vagy csinálta, aki nálam kevésbé jól tud angolul. Sosem értettem, hogy hogy nem félnek, hogy nem elég kompetensek.
2016. nov. 18. 22:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy valaki angolt tudjon tanítani igazából 2 dolog szükséges:

-nagyon jó angol nyelvtudás

-tehetség a tanításhoz


A leírtakból az első tuti meg van. Hogy tehetséged mennyire van, az igazából csak akkor fog kiderülni, ha megpróbálod. Először célozd meg a kezdőket, újrakezdőket, ott biztos nem fogsz hibázni. Fentebb szintnél pedig nézd át előtte az anyagot.

Attól hogy valakinek diplomája van még nem jelenti feltétlenül azt, hogy jobban tud angolul, jobb kiejtése van vagy éppen több tehetsége lenne a tanításhoz, mint Neked.

2016. nov. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

A 2. válaszoló a lehető legrosszabb tanácsot adta. Kezdőt a legnehezebb tanítani, hiszen nincsenek előismeretei, amire alapozhatsz, támaszkodhatsz. Jah, h azért lenne könnyebb, mert a kezdő nem veszi észre, ha hibázol? :D A 2-3-4. alkalom után észreveszi. Ahogy azt is, ha nem tudod neki rendesen elmagyarázni a dolgokat. Hiába van klassz kiejtésed, ha nem tudod neki jól összeszedni a szabályszerűséget és a kivételeket pl. Ha nem tudod rendszerezni számára a tananyagot. Ha nem találod az összefüggéseket a magyar nyelvvel. Fel kell tudnod tárni a hasonlóságokat és a különbségeket is a magyar nyelvvel, mivel valószínűleg olyan személyt tanítasz, aki 2. vagy 3. nyelvként tanulja az angolt.


A kérdezőnek: Próbáld ki magad szívességi korrepetálásban.

2016. nov. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem egyértelmű, de én nem nyelvtanári minőségben akarok korrepetálni. Csomó ismerősöm csinált már ilyet, aki nem nyelvtanár és nem is annak készül, csak van felsőfokúja.
2016. nov. 24. 14:43
 6/6 anonim ***** válasza:
....es mit irtam neked, agyatlanka? Hogy probald ki.
2016. nov. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!