Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szlovákiában beszélnek magyarul?

Tibi 76 kérdése:

Szlovákiában beszélnek magyarul?

Figyelt kérdés

2016. dec. 6. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem, ba*zdmeg, ott csak kínaiul meg hindiül beszélnek.
2016. dec. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Fúúú......töriből ugye megbuktál?? Szlovákia Magyarorszàgtól lett elcsatolva => Kassa jelentős magyar vàros volt.
2016. dec. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem pl boltokban szállodákban értik a magyart?
2016. dec. 6. 20:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor írhattad volna érthetőbben is...


Attól függ, hová mész, de a határ közelében több településen is jártam, ott mindegyik boltban értették.

2016. dec. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Értik csak van aki akarja de sokan nem akarjàk érteni.
2016. dec. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. dec. 6. 20:47
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A szlovákiai magyarok igen.
2016. dec. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol csak 2 mondatig tudod használni
2016. dec. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Beszélnek sokan. Csak vannak olyan helyenk(főleg városok)ahol nem akarnak magyarul megszólalni. De kis településeken maguk között is sokan beszélnek magyarul.(tapasztalat)
2016. dec. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Területfüggő. Ahol kevés a magyar, ott a szlovákok jellemzően nem beszélnek. A határmenti részek kivételével majdnem minden hely ebbe a kategóriába tartozik.

Nyáron a tátrai körúton voltam, a szállodában mindenki rendkívül kedves volt, de minimális magyartudása se volt senkinek még ott se. A kirándulóhelyeken se találkoztam senkivel, aki beszélt volna, pedig a legtöbb helyen igazán barátságosak és segítőkészek voltak, tehát nem úgy nézett ki, mintha letagadnák a magyartudásukat.

Hiába tartozott pl. a Tátra Magyarországhoz a Monarchia idején, de ott akkor is kevés volt a magyar, a szlovák népesség meg csak idegen nyelvként beszélt magyarul. Most pedig már ugye, nincs okuk megtanulni.

2016. dec. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!