Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki le tudná fordítani...

Gugyuga kérdése:

Valaki le tudná fordítani nekem ezt Japánról-Magyarra?

Figyelt kérdés

A lilával bekarikázott betűt kéne lefordítani, már ha egyáltalán van jelentése. Válaszokat előre is köszöntem!


Link- [link]



2016. dec. 21. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Erre hasonlít: 束 (taba)


A jelentése "köteg".

2016. dec. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

[link]


Ha esetleg innen vannak a jelek, akkor viszont ez lesz az:


東京 Tokió


Ez esetben a középső függőleges vonal nem fut át a négyszögön. Csak azért gondoltam, hogy innen van, mert nem sok helyen láttam ilyen módon stilizált jelet, hogy a fölső kilógó vonalrészt lehagyják. Elnézést ha tévedek.

2016. dec. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nos arról van szó, hogy az illető (akinek a kezén van ez az írás) nem hajlandó elmondani hogy mit jelent ez, de én mindenképp ki szeretném deríteni, mert why not? Azt mondta hogy saját maga találta ki ezt a jelet, csak úgy firkált, és nincs jelentése, de én nem hiszem ezt el neki.
2016. dec. 21. 15:55
 4/4 anonim ***** válasza:
71%

Akkor ezek lehetnek szerintem:


Fölső zöld és a lila: 束 (taba) "köteg"

(A fölső zöldnél szóbajöhet még esetleg ez: 兎 (usagi) "nyúl")


Alsó zöld: 東 (higashi) "kelet"


Kék: 心 (kokoro) "szív"


Együttesen nincs sok értelmük, és bár hasonlítanak a fenti jelekre, eltérések is vannak (mint az, hogy a függőleges vonal nem lóg ki felül), szóval tényleg lehet, hogy csak valami gyakorlás, vagy egyedi jel tervei létező jelek alapján.

2016. dec. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!