Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolban az egyes betűknek,...

Angolban az egyes betűknek, betűösszetételeknek milyen magyar kiejtések felelnek meg?

Figyelt kérdés

Pl.:

Az írott "y" lehet "i" is meg "j" is a kiejtésben


A "ch" lehet "cs", de a "tch" is lehet "cs".


2016. dec. 22. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2016. dec. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez a link nem segített. Nem a szótárban leírt fordított "e"-kre, meg mindenféle hangok jelzésére szolgáló jelek kiejtésére vagyok kíváncsi, hanem hogy konkrétan pl. a "ch" betűösszetételnek milyen kiejtései lehetnek a magyarban. Pl. "cs", és még? Stb stb. Értitek.
2016. dec. 22. 21:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ha a kiejtésre vagy kíváncsi, akkor a fonetikus jeleket kéne megtanulnod. Sok angol hang nem feleltethető meg a magyar abc egyik betűjének sem. Éppen az ilyen különbségek miatt találták ki a fonetikus jelölést.
2016. dec. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nos, annyira pontosan azért nem érdekel. Megint felhozom példának a "ch"-t. Lehet mondjuk "cs", meg egy másik kiejtése, ami majdnem olyan, mint a "cs", de mégsem az. Nos ez esetben csak sima "cs"-nek tekintem. Tehát én csak a magyaros kiejtésekre vagyok kíváncsi. Pl. az "y"-nak sem "i" meg "j" a kiejtése, de magyarosan ezeket használjuk csak.
2016. dec. 22. 21:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Tehát neked van egy saját, szubjektív listád; önkényesen összevont elemekkel, amik csak (szerinted) hasonlatosak egymáshoz de alapvetően nem megfeleltethetőek, ráadásul a hivatalos, bevett rendszert szándékosan figyelmen kívül kívánod hagyni és szeretnél erről egy már létező listát? :) Ne nevettes, a gondolatolvasás nem létező jelenség.
2016. dec. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!