Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit gondoltok a kínai nyelvről?

Mit gondoltok a kínai nyelvről?

Figyelt kérdés
2016. dec. 29. 03:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik. Néha kimondottan visszataszítónak találom.
2016. dec. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Én tanultam, de abbahagytam. A kiejtés magyarnak nem könnyű, de a nyelvtana primitív. Amelyik kínai kicsit is számít, az beszél angolul vagy magyarul. Amelyik nem, annak nincs jobb tolmács az itt született félvéreknél. Ugyanis ők jobban beszélik a nyelvet, mint egy magyar, aki felnőttként tanulja. Tonális nyelv, ehhez pedig ritkán van a monton magyarnak tehetsége. De ha meg is tanulja a köznyelvet, akkor sem biztos, hogy érti mit válaszol például egy kínai. Nem is kell ehhez másik dialektus. Olyasmi jelenség, mint egy pesti-székely beszélgetés.

Nem tartom a nyelvet rondának,viszont a néptől a gyomrom fordul fel. Minél többet megtudtam róluk, annál jobban elment a kedvem. Jó, leginkább a kormányuk undorító, de a nép sem panaszkodhat.

2016. dec. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Annyit tudok a kínai nyelvről, hogy ha a világ nem az angol nyelv felé vette volna az útját és az informatika nyelve is kínai lenne, akkor legalább négyszer kevesebb memória-tárházra lenne szükség a tárolt információkhoz
2016. dec. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hu, ez jó volt, utsó!!!
2017. jan. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
nehéz
2017. jan. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!