Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez így helyes? : I wish there...

Ez így helyes? : I wish there was a button in my dreams where it'd say "make it happen".

Figyelt kérdés
2010. máj. 4. 22:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Én nem találok benne hibát.
2010. máj. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszi! Tehát azt jelenti, hogy: Azt kívánom, hogy legyen egy gomb az álmomban, ami azt mondja hogy: "történjen meg"?
2010. máj. 4. 22:27
 3/25 anonim ***** válasza:
Bárcsak lenne egy gomb az álmaimban "valóra vált" felirattal.
2010. máj. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
okés köszi:)
2010. máj. 4. 22:46
 5/25 anonim ***** válasza:
Annyi, hogy 'was' helyett a 'were' valamvel helyesebb, az a feltételes mód, de ma már igazán a beszélt nyelvben nem nagyon figyelnek erre.
2010. máj. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Szerintem a úgy helyes, hogy I wish there were a button in my dreams which would say "make it happen".
2010. máj. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Hát azt a where-t én se értem, de biztos ti tudjátok jobban...
2010. máj. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

a where és which helyett én inkébb "that"-et használnék, a say helyett pedig read, tehát "that would read 'make it happen'" vagyis olyan gomb, amin az olvasható, hogy..

de egyébként ez már szőrözés, így is jó.

2010. máj. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
A that és a which is ugyanannyira tökéletes, sőt a which picivel jobban hangzik.
2010. máj. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
pont fordítva van, ha már valamelyik, akkor a that helyesebb, egyébként csinálj egy google-keresést a két változattal "a button that says", "a button, which says", néz meg melyikre mennyi jön ki. (de nem erre alapoztam a válaszom, csak megnéztem kiváncsiságból).
2010. máj. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!