Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hi helyett "morning! Köszönésn...

Hi helyett "morning! Köszönésnek van jelentősége?

Figyelt kérdés
Van egy lány, egy helyre járunk edzeni. Látásból ismerjük egymást, meg párszor már beszélgettünk, olyankor mindig mosolygott és kedves volt. A legutolsó két alkalommal úgy köszönt hogy "Morning!", én meg neki úgy hogy Hi! Szerintetek van negatív töltete, vagy ne magyarázzam ezt bele? Nekem kicsit fura... Kb olyan mintha azt mondanám egy fiatal csajnak hogy "reggelt!". Ő 21, én 27 vagyok.

2017. jan. 16. 13:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Csak bemagyarázod. Válaszolj úgy h 'morgen :D
2017. jan. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs benne semmi fura.

Magyarul is szoktunk jó reggelt köszönni reggel olyanoknak, akikkel egyébként tegeződünk és ha nem reggel találkozunk, hanem napközben, akkor azt mondjuk, hogy szia vagy helló.

Pl. a páromnak is azt mondom lefekvés előtt, hogy jó éjt, nem azt, hogy helló.

2017. jan. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
16%

Alapesetben egy fokkal távolságtartóbb köszönés. Csajok töketlen férfinál is átválthatnak erre, szlengben jelent homokost is.

urban dictonary:

Morning

another term for a homo.

Dude look at that guy in the tight pants, he must be a facking morning.

2017. jan. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
3-as! Köszi, de kétlem hogy köszönésképpen le.b.u-zizott!
2017. jan. 16. 14:02
 5/17 A kérdező kommentje:
Főleg hogy reggel járunk edzeni... Viszont a távolságtartással egyet értek, azért is írtam ki a kérdést.
2017. jan. 16. 14:03
 6/17 Vree ***** válasza:
100%

Bocsáss meg, de ha neked valaki jó reggelt kíván, abban mi a negítív töltet? Most magyarul is? Ezt magyarázd már el, mert nem értem.


Ha egynél több köszönő formula létezik, akkor a legtöbb ember nem azzal válaszol vissza, amivel neki köszönnek, már csak a változatosság miatt is. Nem?

2017. jan. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az hogy távolságtartóbb. Fiatalok vagyunk, nagyon jó csaj, és állítólag én se vagyok rossz pasi. Azért megyek oda hozzá néha dumálni mert bejön nekem. Ezt tudja is mert egy hülye haverom elmondta neki. Akkor ne úgy köszönjön már mint valami 80 éves parasztbácsi reggel a kocsmában.
2017. jan. 16. 14:07
 8/17 anonim ***** válasza:

Miért baj az hogy a csaj tudja, hogy bejön neked.


Simán lehet mondani azt a csajoknak, ha többször már jót dumáltatok, hogy hogy "tetszel nekem"/"I like you", és utána randira hívni. Az tökéletlenség ha azt sem mered felvállalni, hogy a számodra kívánatos csajok tetszenek neked.

2017. jan. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Angol nyelvteruleten elek. A "morning" kozvetlen, vidam koszones. A "hi" egy benyoges. A hangsulyt is vedd figyelembe. Ne probalj mindent magyarul elemezni. Amcsi filmekben is hallhatod a "morning" koszonest. Angol fullel kedvesebb mint a "hi"
2017. jan. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyáltalán nem távolságtartó. Nem azt mondta, hogy good morning, sir :D

Akkor én is távolságtartó vagyok a párommal, mert este nem azt mondom neki, amikor lefekszünk, hogy helló, hanem, hogy jó éjt? :S Pedig ennél közelebb már nem is lehetnénk egymáshoz :)

Reggel is ha kinyitom a szemem, nem azt nyögöm oda, hogy helló, hanem, hogy jó reggelt.

Tök gáz, hogy manapság már nem értik meg egyesek, ha valaki normálisan viselkedik :)

2017. jan. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!