Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az, hogy " Wir...

Mit jelent az, hogy " Wir leben Autos"?

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Pont ezt kérdeztük mi is a némettanárunkat, mert így nem helyes. De kb. azt, hogy autókért élünk.
2010. máj. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szójáták és mint olyan nem lefordítható.


a lieben helyett leben-t mondanak.


egyébként a google első találata: [link]

2010. máj. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi :D
2010. máj. 6. 19:56
 4/10 anonim ***** válasza:
jah elvileg az im loving it se helyes mert nincs ing-je a love nak de nem fontos az élőszóban az ilyesmi
2010. máj. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én így értelmeztem magamnak: Mi éljük az autókat!
2010. máj. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ők nem mondanak a "lieben" helyett leben-t.

Kérdezzétek csak meg a némettanárt, hogy ő mit szól a "mi éljük az autókat" fordításhoz? Még azt is beleélem, hogy szó szerint: Mi átéljük az autót, azaz Mi tudjuk, hogy mi az autó.

2010. máj. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én ezt úgy fordítottam magamban (miután sehogy sem tudtam értelmesen lefordítani..):D Csak így:,,Mi élünk autók",mert ha értelmet keresnéék benne akkor őgy lenne ,mi az autókért élünk,akkor ,,wir leben für Autos"...de így ,h nemjutottam vele sokra úgy hiszem,h ,,Mi,autók élünk"

Tehát mi vagyunk az autók ,akik élünk :D

csak az a gond ezzel is, h a szórend így sem helyes...

2010. máj. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
most olvasom 19:43 linkjét,amit az opelről írnak...hát elég összetett ennek a ,,Wir leben Autos" -nak a jelentése :D
2010. máj. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kb. vérünkben az autó azt hiszem.
2010. máj. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Catkiller válasza:
100%

Az Opel a Frankfurti Autószalonon – Wir Leben Autos



Alain Visser az Opel alelnöke: “Az autózás a szenvedélyünk”


Frankfurt/Rüsselsheim. Az Opel az IAA 2009-en nemcsak az Astra új generációját leplezi le, itt vezetik be az új szlogent is: “Wir leben Autos”. Alain Visser, az Opel sales, marketing és aftersales területekért felelős alelnöke változás okairól beszél.


Miért most vezetünk be új szlogent?

Alain Visser: Úgy gondoljuk, hogy egy ilyen jelentős lépésre a Frankfurti Autószalon, és a legnagyobb darabszámban eladott autónk, az Astra premierje a legmegfelelőbb időpont.


Miért “Wir leben Autos”az új mottó?

Visser: Az autó a szenvedélyünk, és ez az érzés mindent áthat, amit csak csinálunk. Tudom, hogy elég érzelgősen hangzik, de pont így is értjük. Annak, aki kiváló autókat akar építeni, a szívét és a lelkét is bele kell tennie csakúgy, mint mindazt az energiát, ami a feladathoz szükségeltetik. Mi az Opelnél pontosan ezt tesszük, és mindez az energia az autóinkban is kifejezésre jut mindenhol, a dinamikus karosszériától a kiváló formatervig.


A mottót a világon mindenhol használják majd – németül. Az emberek meg fogják érteni?

Visser: Ó, szerintem biztosan! És különben is bátor dolog, hogy megmaradtunk a német mellett, az angol helyett. Úgy gondolom már a nyelv megválasztása is üzenetet hordoz: nemzetközi cég vagyunk német gyökerekkel. Mi az Opelnél az elmúlt 150 évben a tradicionális német mérnöki tudományt és a kreativitást képviseltük, amelyről országunk híres. Ebből 110 évet autógyártással töltöttünk. Ez a szakértelem garantálja ügyfeleinknek, hogy a kiemelkedő minőségű újításokhoz elérhető áron jussanak hozzá.

Mennyire fontosak a műszaki fejlesztések az Opelnek?

Visser: Mindig is azok voltak, és minden nappal fontosabbá válnak. Szerintem az autók a jövőben egyre inkább többek lesznek egyszerű közlekedési eszköznél. A társadalom mobil életstílusának fontos részét jelentik továbbra is. Az innováció így az emberek mindennapjait könnyíti meg. Az út- és látási viszonyokhoz alkalmazkodó fényszóró például a legtöbb sofőrnek fontosabb, mint egy-két extra lóerő. Vagy például azok az emberek, akik gyakran szállítanak kerékpárt, pontosan tudják mekkora segítség a FlexFix rendszer. Ezek a fejlesztések lépéselőnyt jelentenek az Opelnek. Megértjük ügyfeleink szükségleteit, hiszen saját igényeinket is elemezzük, és ezeket is letesszük a tervezőasztalra. Ez pedig igazán remek alapot teremt vásárlóink mindennapjainak, és mobil életstílusuk megkönnyítésében.


Ez a formatervet is magába foglalja…

Visser: .. igen pontosan, és éppen ezért koncentrálunk annyira a formatervre. Az autó életstílusunk kifejezési eszköze. Az emberek azt akarják, hogy az autójuk illeszkedjen személyiségükhöz, és egyezzen életfelfogásukkal. Egy jó kocsi tehát sok minden kombinációja: izgalmas forma, csúcstechnika és újszerű, környezetbarát ötletek.


…és ilyen autókat akarunk építeni…

Visser: Teljes mértékben! Ehhez pedig elkötelezettség kell. Ezért mondjuk, hogy “Wir Leben Autos.” Ez a mi szenvedélyünk, a kiáltványunk, a felelősség érzetünk, a célunk, és igen a magabiztosságunk. Ez tesz minket Opellé!


A “Wir Leben Autos” jelentése


A »Wir« (mi) a kollégáink és kereskedőink lelkesedését és egyértelműen pozitív hozzáállását mutatja – remek kiinduló pont az intelligens, meglepő és innovatív termékeknek, amelyeket ügyfeleinknek kínálunk.


A »Leben« (élni) az Opel energiáját szimbolizálja. Ezt a vitalitást bárki érezheti, aki beül valamelyik autónkba. Különféle praktikus funkciók, izgalmas újítások és érdekes, dinamikus formák.


Végül az »Autos« (autók) életünk alapvető részévé váltak. Személyes tapasztalatinkat ügyfeleink élményeivel kombináljuk, hogy a mindennapos közlekedést egyszerűbbé, és kényelmesebbé tegyük nekik.



Szöveg és fényképek a media.opel.com weboldalról tölthetők le.

2010. szept. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!