Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A francia diákok mennyire...

A francia diákok mennyire értenek angolul?

Figyelt kérdés
Cserediák-program keretében francia diákokat fogadunk, majd jövő tanévben megyünk hozzájuk. Mivel csak fél éve tanulok franciát, nem igazán tudom kifejezni magamat. Mennyire értik meg az angolt? Tanulják az iskolában a nyelvet?

2017. febr. 3. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Persze, tanulják ők is, de változó a tudásuk. Van, aki cseppet sem tud angolul kommunikálni, de vannak, akik nagyon jól beszélik a nyelvet. De gondolom majd próbálnak mindenkihez olyat diákot válogatni, aki viszonylag passzol hozzá (nálunk legalábbis így volt anno), szóval beszéld meg a tanároddal, aki szervezi, hogy te olyat kérsz, aki rendesen tud angolul. :)
2017. febr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ugye épp az adott egyéntől függ, hogy mennyire beszéli/érti - de szerintem náluk az a leginkább tanult idegennyelv.


Én nyáron kétszer is belefutottam francia diákokból álló turistacsoportba, mindkétszer úgy tűnt, hogy megértették az angol nyelvű útbaigazítást.

2017. febr. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kicsit megnyugodtam, mert mindenhol azt olvasom, hogy nem értik meg, vagy nem akarnak válaszolni, csak a saját nyelvükön.

Nem igazán tud a tanár mit kezdeni, beírtuk az adatlapnál a hobbi mezőbe, hogy angol. Remélem ebből levonják, hogy beszélek angolul.

2017. febr. 3. 23:29
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 - én azt, hogy nem annyira akarnak angolul beszélni csak az országukban tapasztaltam turistaként. Kértem útbaigazítást a fővárosukban (ja, még abban az időben amikor nem volt okostelefon... Igaz sima mobil már igen, nem vagyok annyira öreg. :P ) és csak úgy röpködtek a "parlez vous francais?"-k... :)
2017. febr. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megértenék,ha akarnák.De nem szeretnek más nyelven beszélni.
2017. febr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nálunk is minden évben van francia csereprogram, tavaly amikor fogadtunk, teljesen változóak voltak. Volt, aki egy szót alig tudott angolul (pl az enyém :D), volt aki félig amerikai és félig francia volt, de akadt olyan lány, aki szinte csak angolul beszélt az osztálytársammal. Attól függ melyik részről mennek, de tény, hogy a franciák nem nagyon beszélnek máshogy a saját nyelvükön kívül
2017. febr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem pont jol jonne, ha csak franciaul beszelnetek? Hiszen te meg nem tudsz, tanulod, o tud segiteni. Nem ez itt a cel? Nem ezert is mesz te is ki jovore?
2017. febr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!