Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy fejleszthetném az angol...

Hogy fejleszthetném az angol kiejtésem?

Figyelt kérdés
Mivel székely vagyok, alapból van egy különleges akcentusom, ami az angol nyelvben még inkább feltűnik. Beszéd közben jövök rá, hogy rengeteg szót nem úgy ejtek, mint ahogyan azt kellene, és konkrétan azért mert nem tudom, hogy kell. A szót értem, használni is tudom, de hülyén ejtem. Valami tipp?

2017. febr. 18. 12:34
 1/2 papagenou ***** válasza:
szerintem a legkönnyebb amit tehetsz, hogy minél több angol nyelvű műsort nézel. filmek is jók de ha hírműsort, talkshowkat s hasonlókat nézel, akkor "real-time" beszédet hallasz, nem annyira megírtat, többször felvettet. aztán ha valamiben nem vagy biztos, hogy jól ejted-e vedd fel a telefonoddal s hallgasd vissza, hasonlítsd össze eredeti angollal stb. szerintem ez a legolcsóbb, legkönnyebb amit tehetsz.
2017. febr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2017. febr. 18. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!