Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent ez az agndol...

Mit jelent ez az agndol szöveg pontosan?

Figyelt kérdés
"europe if every little state now coming into being is to have a large hungarian irredenta within its borders. i would therefore take as a guiding principle of the peace that as far as humanly possible the different races should be allocated to their motherland and that this human criterion should have precedence over consideration of strategy economics or communications which can usually be adjusted by other means"

2017. ápr. 14. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Rákerestem neten, mert az első mondatnak nem túl sok értelme volt így, és igen lehagytad az elejét, és nem is értem miért nem jelölted ki azt is.


Azzal a kiegészített fél mondattal így hangzik a szöveg magyarul:


Soha sem lesz béke Délkelet-Európában ha minden egyes most megszületendő állam (Az "is"-t itt nem értem, ezzel nem túl sok értelme van, úgyhogy "wants"-al helyettesítem) a határain belül hatalmas magyar megváltatlan területet akar magáénak tudni. Ezért is, Én számba venném a béke vezérelvét, miszerint a különböző rasszoknak le lenne foglalva a saját anyahazája(Tehát hogy az CSAK az övék), amennyire ez emberileg lehetséges volna, és hogy ennek az emberi feltételnek elsőbbségi joga lenne a stratégia, közgazdaságtudomány és kommunikáció megfontolásában, amik általában más dolgokon keresztül igazíthatóak.

2017. ápr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Az "is"-t itt nem értem, ezzel nem túl sok értelme van"

Pont nemrégen másoltam be:

2.3. A be + to-infinitive szerkezetben az alábbi beszédszándé­kok kifejezése: 2.3.1. a) Tervbe vett, a jövőben esedékes cselekvés/történés meg­fogalmazása:

They are to travel to Los Angeles in summer.

There’s to be a pay rise next month.


A szövegben nem akar, hanem - amúgy sajnálatos módon - örököl a területén belül magyarokat, akik vissza akarnak kerülni területtel együtt, és így állandóan keltik a feszkót.

2017. ápr. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De itt nem be + to van, mert a "coming into being" az egy különálló kifejezés ami azt jelenti hogy megszület, létrejön. Ha be + to lenne akkor annak így volna értelme: "If every little state now IS coming into being to have [...]"
2017. ápr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudod mit, nem szóltam semmit, teljesen igazad van. Tizedjére elolvasva megértettem
2017. ápr. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!