Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelenthet ez a kifejezés?...

Mit jelenthet ez a kifejezés? Himihumi, de lehet hogy himi humi vagy himi-humi.

Figyelt kérdés

2017. máj. 19. 16:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Felénk akkor mondják, ha valami apróságokat kapnak valakitől.
2017. máj. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mifelénk himli-humlinak mondják, és többnyire tényleg ilyen apróságokat, csecsebecséket, porfogókat értenek alatta. De ha pl. megkérdezem anyámat, hogy milyen kaja van otthon, és azt mondja hogy himli-humli, akkor az ilyen mindenféle maradékokat jelent, pl. tegnapi fél tányér borsófőzelék, kis darabka sajt, kolbász, fél paprika, tegnapelőtti pörköltből egy kis pörköltszaftos tészta, meg ilyesmik. Tehát semmi olyan, amitől egymagában jóllakna az ember.
2017. máj. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én komolytalannak, semmi extrának "fordítanám".
2017. máj. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. máj. 21. 09:12
 5/11 A kérdező kommentje:

Írjatok még, ha tudtok valamit!


A neten azt találtam, hogy jelent "etyepetyét" is valakik szerint. (Közösülés.)

2017. máj. 22. 14:45
 6/11 anonim ***** válasza:

Az etyepetye az nem ungabunga? Amúgy szerintem jelentéktelen, apró-csepű (vagy mi), kicsinyke jelentőségű, alig számító, kis jelentőséggel bíró, esetleg pl indokra, hogy mondvacsinált, (tehát valójában nem is létező dologra fogja pl); vagy pl gyenge ürügy, gyenge lábakon álló ürügy; csekély jelentőségű, nem annyira számottevő , nem nyom sokat a lattba, nem annyira fontos, nem olyannyira meghatározó szereppel, jelentőséggel bíró;

Én ilyenekre gondolnék.

2017. máj. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*ja meg nem létfontosságú
2017. máj. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. máj. 22. 20:22
 9/11 anonim válasza:

[link]


E heti szavunk: himihumi Jelentése: szex Összefoglalva: szex Példamondat: Amíg anyuék himihumiztak a konyhaasztalon, én vacsorát adtam Kerge úrnak, a tarka cicánknak. Nagyon szeretem őt!

2017. máj. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi!


(Igen, ezt olvastam én is. Elég fura példamondat.)

2017. máj. 23. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!