Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez így helyes angolul?

Ez így helyes angolul?

Figyelt kérdés
Just take some photos with your mobile,after a few secs you will see your images are automatically categorized into albums, providing that you turned on auto sync with your cloud store.
2017. jún. 2. 20:54
 1/4 Vree ***** válasza:
100%

providED, nem providing


that you HAVE turned on - elmegy úgy is, ahogy írtad, de Perfecttel még jobb.


amúgy jó.

2017. jún. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%

"your images are automatically"


ide nem tennék létigét


Provided? Lehet nyelvtanilag jó ebben a kontextusban, csak nekem nagyon kilóg innen. Én inkább "in case"-szel írnám, vagy sima if-fel.

2017. jún. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vree ***** válasza:
100%

^ő nem azt akarja mondani, hogy "ha" vagy pláne "arra az esetre, ha" (az még kvázi rossz is), hanem hogy "feltéve, hogy" - mármint hogy valami feltétele valami teljesülésének. Ide márpedig csak a provided jó, ezt jól gondolta.


Az are-b gondoltam én is hogy belekössek-e, de végülis működik így is.

Ha elhagyja, ahogy javasoltad, az a szebb:

ekkor a szerkezet:


see (something) -ed/ -ing = látni, hogy/amint valami valamilyen állapotban van


az are-ral meg egy kondat:

see (that) your images are categorized...

látod, hogy a képeid kategorizálva vannak...


Szerintem mindkettő jó.


Még azon gondolkodtam, hogy megemlítsem-e, hogy a mobile messze nem olyan gyakori, mint nálunk a "mobil", inkább a phone elterjedt, de végülis létezik ez is, szal maradhat, miért ne.

2017. jún. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. jún. 3. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!