Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ebben a topikban miért válaszo...

Ebben a topikban miért válaszolnak olyanok is, akik nem s beszélik az adott idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Pl. akik beírnak valamit a Google Fordítóba. ezt a kérdező is meg tudta volna tenni ennyi idő alatt, nyilván nem egy el**tt fordításra volt kíváncsi egy géptől.
2017. jún. 23. 02:05
 1/5 chtt ***** válasza:

A gugli ferdítő nem feltétlen el**tt fordításokat ad, csak tudni köll használni.


A magam részéről olyankor szoktam válaszolni, ha az orosz és angol ferdítés egybeesik, és utána ellenőriztem, hogy tényleg létezik-e ilyesmi az adott nyelvben, és leginkább csak olyankor, amikor a kérdező nem kap választ mástól. S hogy miért? Noha igazándiból csak magyarul tudok egész jól, több nyelvet is tanultam (kettőt majdnem sikerült is megtanulnom), és tartom magam olyan intelligensnek, hogy hülyeséget ne írjak (persze ezzel együtt azért sikerül, és nem feltétlen csak olyan nyelvből, amit nem is beszélek).

Azaz röviden, részemről sima elbizakodottság vagy nagyképűség, vagy ha úgy jobban tetszik... segítségnyújtásnak álcázott fontoskodás. ;)

Hogy mást mi vezérel, azt nem tudom. :)


ui.:

"ezt a kérdező is meg tudta volna tenni ennyi idő alatt"

Hogy te mekkorát tévedsz! Nézz csak körül a kérdések közt. Néha két szemüveget veszek fel, mert el sem hiszem, amit látok...

2017. jún. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"A gugli ferdítő nem feltétlen el**tt fordításokat ad, csak tudni köll használni. "


Nem feltétlen, de ha nem beszéled a nyelvet, hogy ismered fel e tévedéseit? Értem én, hogy tartod magad elég értelmesnek ahhoz, hogy láthatóan baromságot nem írsz be ide, de van, amikor nem hangzik hülyeségnek, csak egyszerűen nem jó. Vagy amikor baromságot jelent, de az illető azt hiszi, hogy ha ennek a baromságnak a szórendjét helyre hozza, pl. nem azt másolja be, hogy sétáltat kutyát mezőn nő, hanem hogy a nő mezőn sétáltatja a kutyát, akkor máris oké a dolog, pedig lehet, hogy tök más a dolog, meg lehet, hogy nem egy kutyát, hanem a kutyát stb.


Értem, hogy vannak emberek, akik nem értik, hogy a google a barátjuk, ez is igaz, de szerinem ebben az esetben nem a barátom.

2017. jún. 23. 12:28
 3/5 A kérdező kommentje:
kösz az őszinte választ
2017. jún. 23. 12:28
 4/5 Vree ***** válasza:

A GYIK felhasználóközönsége vegyes :D Nyilván egy kisiskolás mást képzel el baráti segítségnek, mint a 90 éves professzor. Internetet rendszeresen eleve elsősorban a nagyon fiatalok használnak. A legkisebbek számára is hozzáférhető digitális eszközökkel ez az arány csak romlott. :D


Inkább ott van a hiba, hogy a GYIKen semmilyen mód nincs a szakértelmek jelzésére. Nyugodtan rendszeresíthetnének egy profil fület, ahol megadhatná az ember az életkorát és főbb jártassági szintjeit, mundjuk "32, angol kezdő" "28, 10 év angol munka/tanítás/anyanyelvi tapasztalat".

Nyilván ez sem miondig hiteles (tök boldogan élnek sokan külföldön úgy, hogy évtizedek alatt se lép szintet a tudásuk, mégis "szakértőnek" érzik magukat tőle), de a % semmit nem mond el, mert először is egy összevont érték: különböző irányokba rángatják a különböző témákban adott válaszok, másodsorban a GYIK közönség sem mindig elég rátermett, hogy megállapítsa, melyek a valóban jó válaszok.

2017. jún. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, ez igaz, ilyen válaszolós profilos oldal külföldön működik is. De szerintem az életkor nem válasz arra, hogy csomóan arra reagálnak, amire nem tudnak.
2017. jún. 23. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!