Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért beszélnek ennyire...

Miért beszélnek ennyire ocsmányul az emberek?

Figyelt kérdés
Akárhol hallja az ember mások beszédét, kb. minden második szó valamilyen trágár szó. És szerintem nem csak a magyarok ilyenek, mert ha angolul beszélőket hallok, ők is nagyon közönségesen beszélnek.

2017. júl. 15. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Több országban éltem már. Messze a magyar a legmoscskosabb szájú nép. Undormány, ahogy beszélnek : ge c i, f.ssz.p., stb. Már fiatal gyerekek is. Ha normális apjuk lenne, akkor egy ilyen után úgy szájba fágná, hogy a fal adja a másikat. Kultúrált gyereke kultúrált szülőnek lesz. Sajnos a mai magyar nép ebben sem jeleskedik. A társadalom egyre butább, ráaadásul az értelmes emberek többsége külföldre vándorol. Nem lesz javulás, sőt ez az állapot egyre siralmasabb lesz. Az amerikai angol mocskos nyelv még. A fekete szleng nem tesz jót neki.
2017. júl. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Érdekes módon apám országában tudnak kultúráltan beszélni az emberek. Ott is, ahol most élünk.
2017. júl. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Primitívek, nem olvasnak, nem írnak.
2017. júl. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mit lehet erre mondani, sajnos igy van.
2017. júl. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Sok bennük a feszültség, és ez alapvetően az állam vezetőinek a bűne, hosszú évtizedekre visszamenőleg.


Az intelligencia mértékével egyébként szorosan nem függ össze, csak áttételesen: az intelligens emberek általában jobban meg tudják oldani a problémáikat, és általában, de nem szükségszerűen kisebb stresszben élnek.


De például nekem Mensa szintű az IQ-m, és mégis gyakran beszélek trágárul, mert többek között a gyerekkorom elég nehéz volt családi okokból, és a mai napig sok feszültség van bennem miatta.

2017. júl. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm védekezésből trágár, sokat bántották gyerekkorában, így meg keményebbnek tűnik...sajnálom, mert rendes ember.
2017. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem olvasnak semmit, csak az internetet bújják, így nincs szókincsük. Sokan úgy akarnak keménynek látszani, hogy szinte csak 4 betűs szavakat használnak. Nekem az az imponáló, ha valaki úgy beszél, hogy egy csúnya szó sincs benne. Nyilván az a nehezebb.
2017. júl. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#1 a szajgyurest megelozve, kozben es utana karkomkodasokkal megtuzdelve kell tennie


#$@#$_! Fiam @#$$@@$! ne karomkodjal @#_$#@__ !

2017. júl. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

Nekem több egyetemi tanárom volt, aki trágárul beszélt.

Szóval akik a "nem olvasnak" dolgot mantrázzák, kicsit mellé lőttek.

2017. júl. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert ismertél egyetemi tanárokat, akik ocsmányul beszéltek, még nem következik, hogy mindenki egyetemi tanár, aki nem válogatja meg a szavait. A többségre szerintem inkább jellemző a kulturálatlanság, mint a tanári pálya.
2017. júl. 19. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!