Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nincs Francia, Angol,...

Miért nincs Francia, Angol, Holland, Spanyol, Olasz, Holland, Mongol, Kínai vezetéknevünk?

Figyelt kérdés
Német, Orosz, Horváth, Tóth az van.

2017. júl. 23. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert a fenti népek nem éltek nagy számban az ország területén, míg a lent írtak igen. Tudtad, hogy régen a vezetéknév klaszikusan, mai formájában nem is létezett a pórnép körében? Így ragadt rajtuk a nemzetiségük, mert egyfajta jelző volt, ahogy a Szabó, Lakatos, satöbbi is ide vezethető vissza.
2017. júl. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Cigány vezetéknév miért nincs?
2017. júl. 23. 22:09
 3/13 anonim ***** válasza:

Olasz van, ismertem személyesen 2 ilyen embert is.

Amúgy azért nincs a többsége, mert régen az emberek csak azokkal kerültek kapcsolatba, akik viszonylag közel éltek hozzájuk. Tehát kézenfekvő, hogy szomszédos területekről származó emberek keveredtek a magyarok közé és kapták ezeket a neveket. Az olaszok is szomszédok voltak még 1920 előtt. Amúgy a mongol az félig-meddig létezik, Tatár családnév ugyanis létezik.

2017. júl. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tényleg van Olasz, én is ismerek egyet.
2017. júl. 23. 22:11
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Cigány vezetéknév is van.... Nagyon fiatal lehetsz, ha még hallottál Czigány Györgyről.
2017. júl. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*még nem
2017. júl. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#5: Tééényleg!
2017. júl. 23. 22:12
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Holland, Spanyol, Olasz, Mongol szerintem van. Csak kezdd el írni a keresőbe facebookon.
2017. júl. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Olasz a volt sztálytársam vezetékneve, nem is valami ritka név, Cigány (nem tudom, lehet cz-vel van) a fizikatanárom vezetékneve, és biztos a többi is létezik, csak nem olyan elterjedtek.
2017. júl. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Létezik még a Lengyel, Cseh, Oláh, Rácz családnév is. Szinte biztos, h létezik más, népnévre visszavezethető családnév is Magyarországon. Mondjuk a Kun, v a Jász/Jászi. És a Török.


Aszzem a Holland családnév helyett van a Németh-Alföldi :)

2017. júl. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!